Кореневі гнилі

Російська назва: 
_
Вражує культури: 
Гарбузові
Тип збудника: 
Гриб
Збудник: 
гриби родини Fusarium Link., Rhizoctonia DC. та ін
Поширені скрізь і проявляються як у закритому, так і відкритому грунті. Уражуються молоді й дорослі рослини огірка, дині і кавунів. При цьому листки в'януть, а рослини випадають.
Виникнення кореневої гнилі сприяє ослабленню рослин за несприятливих температурних і ґрунтових умов (підвищена вологість, утворення кірки, різке коливання температури та ін.). Хвороба особливо інтенсивно проявляється у теплицях за умов гідропоніки.
Стебла та корені розсади буріють й потоншуються. Сім'ядолі та молоді листки в'януть, внаслідок чого рослини поникають і випадають. Часто таке випадання є вогнищами, тому його називають поляганням сіянців.
На уражених дорослих рослинах листки жовтіють і поступово в'януть. На нижній частині стебла та коренях буріє кора, відсутня коренева мичка, стебло розмачулюється.
Збудниками хвороби можуть бути незавершені гриби родини Fusarium Link., Rhizoctonia DC. та ін. Вони ведуть напівсапрофітний спосіб життя у грунті, а при ослабленні рослин й щедрому поливі або випаданні рясного дощу і зниженні температури грунту до 17-18°С поселяються на них й викликають кореневі гнилі. Останні на дорослих рослинах зумовлюють різке зниження врожаю і передчасну їх загибель.