Судинний бактеріоз огірка

Російська назва: 
_
Вражує культури: 
Гарбузові
Тип збудника: 
Бактерія
Збудник: 
Erwinia toxika Korobko
Хвороба вперше виявлена А.П.Коробко (1973) в закритому грунті в фазі цвітіння і плодоношення огірка. Вона характеризується в'яненням стебла, листя і черешків. На поздовжньому або поперечному розрізі видно чіткі, буруваті, червоно-бурі, або іржаво-бурі трахеї, а на поверхні стебла в місцях ураження трахей — маслянисті, з жовтуватим відтінком смуги, які пізніше буріють і розтріскуються. Уражена рослина погано розвивається і швидко гине.
На листях з'являються крапчасті маслянисто-хлоротичні плями, які поступово збільшуються (до 8-10 мм в діаметрі) і набувають бурого або червоно-бурого кольору. Плями мають маслянистий ореол і широку хлоротичну зону. Некротизована частина плями ніколи не випадає.
Плоди, що утворилися на хворих рослинах, хлоротичні, дерев'янисті, на їх поверхні іноді з'являються дрібні водянисті пухирі (до 3-5 мм в діаметрі).
Збудник захворювання — Erwinia toxika Korobko, може бути небезпечним для людини. Джерелом інфекції є уражене насіння і неперегнилі залишки рослин.
Захворювання може викликати повну загибель рослини, особливо в теплицях під плівкою. Уражені плоди втрачають товарні і смакові якості.