49 постів / 0 нових
Останнє повідомлення
14 Січень, 2014 - 00:44
Коментарі: 11
Україна, Полтавська обл.
Користувач
Відсутній
Останній вхід: 4 роки 11 місяців тому
Рейтинг: 87

Костянтин Шевченко:
Хто як визначає який протруйник використовувати ?


Визначаю з чим потрібно боротись за допомогою протруйника.

Костянтин Шевченко:
Довіряєте районним насіннєвим інспекціям ?


Ні, а хто там залишився працювати? Тут навіть спеціалізованим лабораторіям потрібно довіряти, але перевіряти.

Костянтин Шевченко:
Чи бачив хтось проблеми з сходами сої яку нетравив ( в мене поряд всі сіють нетравлять, нічого не бачив. Двоє з них років 5 сою по сої )))


Так якщо посіяти в прогрітий грунт і буде волога, то проблем зі сходами і не буде, а от проблеми з кореневими гнилями будуть. Тому я собі ставлю завдання забезпечити найбільший період захисту кореневої системи.

14 Січень, 2014 - 19:13
Анонім (не перевірено)

Олександр fgrubin:
Тому я собі ставлю завдання забезпечити найбільший період захисту кореневої системи.


Яку суміш будете застосовувати в цьому році? Чи будете протруювати з багатообговорюваним молібденом і кобальтом? Я в минулому році використовував Максим XL 1л/т + Альбіт + лігногумат, де невистачало сої трохи досіяти сіяв нетравленою - ніякої різниці в сходах і в розвитку не помітив - однаково вся вразилася пізніше болячками........

14 Січень, 2014 - 20:00
Коментарі: 11
Україна, Полтавська обл.
Користувач
Відсутній
Останній вхід: 4 роки 11 місяців тому
Рейтинг: 87

Максиму 1 літра мало, потрібно 2 літри. Завжди користувався Вуксалом КоМо, але в цьому році не буду, залишився в мене 1 літр, зроблю контрольну ділянку і буду порівнювати. З сумішшю для протруювання, ще не визначився, чекаю від Сингенти нового протруйника.

14 Січень, 2014 - 21:18
Анонім (не перевірено)

2 літри максиму XL чи звичайного 025? І ще питання як Ви обробляєте сою, адже враховуючи велику кількість ЗЗР+ мікроелементи там буде, мабуть, густа, тягуча суспензія? Який протруйник обіцяє сингента?

14 Січень, 2014 - 23:59
Коментарі: 11
Україна, Полтавська обл.
Користувач
Відсутній
Останній вхід: 4 роки 11 місяців тому
Рейтинг: 87

Володимир Vavis:
2 літри максиму XL чи звичайного 025?


Звичайно простого 025. За Максим ХЛ ми переплачуєм. В 2013 мені колега продав 1 літр Апрону. Він брав собі Апрон та Максим 025 та змішував, виходило значно дешевше ніж Максим ХЛ. Ну а я добавляв 200 мл /т Апрону, що виходило 70 гр. металаксилу, а в 1 літрі Максим ХЛ всього 10 г металаксилу.

Володимир Vavis:
І ще питання як Ви обробляєте сою, адже враховуючи велику кількість ЗЗР+ мікроелементи там буде, мабуть, густа, тягуча суспензія?


В бетономішалці. Нормально все виходить.

15 Січень, 2014 - 01:02
Коментарі: 11
Україна, Полтавська обл.
Користувач
Відсутній
Останній вхід: 4 роки 11 місяців тому
Рейтинг: 87

Володимир Vavis:
Який протруйник обіцяє сингента?


В північній Америці він зареєстрований як VIBRANCE, д.р. - Sedaxane 500 g/L. Як заявляє виробник, препарат буде стримувати ризоктоніоз на кореневій системі до 60 днів. Специфікацію по цьому препарату качайте

5 Лютий, 2015 - 19:34
Коментарі: 0
Україна, Київська обл., м. Сквира
Користувач
Відсутній
Останній вхід: 8 років 1 тиждень тому
Рейтинг: 35

Є на залишку Максим стар, чи можна обробити насіння сої? Чи можна при протруюванні фунгіцидом додати інокулянт? Дякую!

 

6 Лютий, 2015 - 10:16 (Відповідь на #8)
Коментарі: 10
Україна, Хмельницька обл., м. Хмельницький
Користувач
Відсутній
Останній вхід: 6 років 5 місяців тому
Рейтинг: 165
Починаючий коментаторПочинаючий літератор

Додавати інокулянт при протруєнні фунгіцидом, це те ж саме що просто його викинути ....

Якщо є така необхідність - потрібно проводити дві окремих обробки.

8 Лютий, 2015 - 00:45 (Відповідь на #9)
Коментарі: 11
Україна, Полтавська обл.
Користувач
Відсутній
Останній вхід: 4 роки 11 місяців тому
Рейтинг: 87

Краще не травити. Склад 18,75 г/л флудиоксонілу; 6,25 г/л ципроконазолу. Останній може пригнічувати.

 

 

8 Лютий, 2015 - 20:53 (Відповідь на #10)
Коментарі: 0
Україна, Київська обл., м. Сквира
Користувач
Відсутній
Останній вхід: 8 років 1 тиждень тому
Рейтинг: 35

Дякую!

13 Лютий, 2015 - 15:31
Коментарі: 2
Україна, Хмельницька обл., м. Кам'янець-Подільський
Користувач
Відсутній
Останній вхід: 5 років 10 місяців тому
Рейтинг: 30

Всім привіт. У мене виникло таке питання:

- Чи можна до Mаксим ( також залишилось із минулого року) для оброблення насіння сої додати мікроелементи Брексил Микс? І вкого які думки на рахунок інокулянта Хайстік?

13 Лютий, 2015 - 15:46 (Відповідь на #12)
Коментарі: 11
Україна, Полтавська обл.
Користувач
Відсутній
Останній вхід: 4 роки 11 місяців тому
Рейтинг: 87

Думаю, що можна.
 

13 Лютий, 2015 - 16:00 (Відповідь на #13)
Коментарі: 2
Україна, Хмельницька обл., м. Кам'янець-Подільський
Користувач
Відсутній
Останній вхід: 5 років 10 місяців тому
Рейтинг: 30

Тоді інокулянт потрібен?

13 Лютий, 2015 - 16:08 (Відповідь на #14)
Коментарі: 10
Україна, Хмельницька обл., м. Хмельницький
Користувач
Відсутній
Останній вхід: 6 років 5 місяців тому
Рейтинг: 165
Починаючий коментаторПочинаючий літератор

Брексіл думаю не зашкодить, крім набору мікроелементів ВЕЛИКИМ плюсом є те, що  він не містить хлору, який згубно впливає на бактерії, з приводу інокулянту: Хайстік, точніше "ХіСтік®" на даний момент один з найкращих відомих мені інокулянтів, особливо серед інокулянтів в твердій формі, якщо цікавить рідка форма - рекомендую звернути увагу на ХайКот, говорю відразу, переконувати і доказувати  нікому нічого не збираюсь - це не в моїх інтересах, кому дійсно цікаво, зателефонуйте до представників БАСФ і запитайте, чому вони продали ліцензію на Оптімайз Байєру і почали продавати ХіСтік і ХайКот ...
 

13 Лютий, 2015 - 16:14 (Відповідь на #15)
Коментарі: 10
Україна, Хмельницька обл., м. Хмельницький
Користувач
Відсутній
Останній вхід: 6 років 5 місяців тому
Рейтинг: 165
Починаючий коментаторПочинаючий літератор

Інокулянт однозначно потрібен, це абсолютно різні речі, ви ж якщо вносите гербіцид, то не думаєте що фунгіцид тоді непотрібен .....

 

Просто постарайтесь використати або твердтий інокулянт, або якщо будете використовувати інокулянт в рідкій формі - зробіть дві окремих протравки. Тому що суміш фунгіцидного протруйнику та інокулянту при протравці, це практично знищення бульбочкових бактерій фунгіцидом.

13 Лютий, 2015 - 16:33 (Відповідь на #16)
Коментарі: 2
Україна, Хмельницька обл., м. Кам'янець-Подільський
Користувач
Відсутній
Останній вхід: 5 років 10 місяців тому
Рейтинг: 30

Дякую. А як тоді запропонуєте обробляти насіння (Максимом, Брексилом та інокулянтом)по сроках , перед посівом...? В якій послідовності та по сроках.

15 Лютий, 2015 - 11:33 (Відповідь на #17)
Коментарі: 11
Україна, Полтавська обл.
Користувач
Відсутній
Останній вхід: 4 роки 11 місяців тому
Рейтинг: 87

Максим 025 (д.р. флудиксооніл) безпечний для бактерій, навіть в баковій суміші. Хайстік застосовується в день висіву. Думаю, що в день висіву можна все змішати і обробити.

Хайстік я застосовував. Про це писав в темі:  Соя (звичайна і RR). Почитайте перші сторінки теми.  Про Хайстік писав тут: http://agroscience.com.ua/comment/1638#comment-1638

Цитую себе:

Я поки що застосовував лише сухі інокулянти на стерильному торфі, один раз АБМ інокулянти, а другий раз HiStick виробництва компанії Becker Underwood. Але в подальшому сухих не хочу застосовувати. По перше не сподобалось, що не весь інокулянт прилипає до насіння і мінімум 30 %, його просипається на дно ящика сівалки і може зменшувати норму висіву, при цьому цей торф торкається стінок ящика сівалки, які нагріваються на сонці більше 30 градусів. А як відомо ризобії при такій температурі гинуть. По-друге, у мене насіння сої покрите рівномірним шаром протруйників і мікродобрив і при перемішуванні цей шар злітає з насіння, особливо коли добавляю трохи води. Тому думаю треба суміщати обробку насіння протруйниками і інокулянтами. Крім того менше обробок - менше травмування насіння. І саме так роблять в США, Канаді. Причому робочий розчин готують разом з протруйниками і інокулянтами в одному бакові, тільки треба дивитись на сумісність. При чому ці тести вже давно зроблені і є таблиці, де це можна побачити.
 

15 Лютий, 2015 - 17:03 (Відповідь на #18)
Коментарі: 10
Україна, Хмельницька обл., м. Хмельницький
Користувач
Відсутній
Останній вхід: 6 років 5 місяців тому
Рейтинг: 165
Починаючий коментаторПочинаючий літератор

1 Дозвольте поцікавитись, чому при виборі протруйнику для сої Ви зупинились саме на Максим 025 FS ? Наскільки мені відомо даний протруйник не має реєстрації на сої, більш поширеним є Максим XL.

2 З приводу проблем при використанні сухих інокулянтів, дійсно вони трапляються, тому я вище й рекомендував ХайКот. 

3 Що стосується шкідливості змішування рідкого інокулянту та Максиму XL, особисто не перевіряв - рекомендації компанії БАСФ - спочатку протравити насіння  Макимом та мікродобривами а потім вже наносити інокулянт.

 

15 Лютий, 2015 - 18:00 (Відповідь на #19)
Коментарі: 11
Україна, Полтавська обл.
Користувач
Відсутній
Останній вхід: 4 роки 11 місяців тому
Рейтинг: 87

Починав я на сої з Вітаваксу, але  згодом побачив, що він не довго стримує розвиток кореневих гнилей. Далі почав застосовувати Максим ХЛ в нормі 1 л/т, але за два сезони зрозумів, що тривалість його захисту мене також не задовольняє.

Прийшлось звернутись до світового досвіду. Зайшов на сайт Сингенти в США, як виявилось там Максим ХЛ не застосовують на сої, він у них зареєстрований на кукурудзі.  А для сої вони рекомендують комбінації з Максиму(флудуксионіл) та Апрону (металаксил), плюс азоксистробін.

Спочатку спробував для себе такий варіант: Максим 025 - 2 л/т, Квадріс - 100 мл/т, результат сподобався, кореневих гнилей стало менше.

Далі почав добавляти Апрон ХЛ - 150-200 мл/т.

Взагалі, я про це вже писав трохи вище в цій темі:

Так якщо посіяти в прогрітий грунт і буде волога, то проблем зі сходами і не буде, а от проблеми з кореневими гнилями будуть. Тому я собі ставлю завдання забезпечити найбільший період захисту кореневої системи.

 

Максиму 1 літра мало, потрібно 2 літри. Завжди користувався Вуксалом КоМо, але в цьому році не буду, залишився в мене 1 літр, зроблю контрольну ділянку і буду порівнювати. З сумішшю для протруювання, ще не визначився, чекаю від Сингенти нового протруйника.

За Максим ХЛ ми переплачуєм. В 2013 мені колега продав 1 літр Апрону. Він брав собі Апрон та Максим 025 та змішував, виходило значно дешевше ніж Максим ХЛ. Ну а я добавляв 200 мл /т Апрону, що виходило 70 гр. металаксилу, а в 1 літрі Максим ХЛ всього 10 г металаксилу.

15 Лютий, 2015 - 17:54 (Відповідь на #20)
Коментарі: 2
Україна, Хмельницька обл., м. Кам'янець-Подільський
Користувач
Відсутній
Останній вхід: 5 років 10 місяців тому
Рейтинг: 30

Дякую за відповіді.... З цим цінами, точніше доларом, ХЗ , що робити 

15 Лютий, 2015 - 18:28 (Відповідь на #21)
Коментарі: 11
Україна, Полтавська обл.
Користувач
Відсутній
Останній вхід: 4 роки 11 місяців тому
Рейтинг: 87

Про протруйники та інокулянти ми спілкувались в темі: Соя (звичайна і RR)

Я писав там таке:

Апрон (металаксил-м) буде захищати сою тільки від пітіозної кореневої гнилі та фітофторозної, якщо ви очікуєте такі збудники хвороб то профілактично Сингента рекомендує застосовувати 37,5 г металаксилу-М на тонну сої. Чи може у вас ціль здешевити обробку, замість Максима ХЛ за 48 $ літр дати Максим 025 по 24 $ та дати 10 г металаксилу-м ( для цього потрібно 29 мл Апрону)?

Максим 025 - 25 г флюдиксоонілу. Максим ХЛ - 25 г флюдиксоонілу та 10 г металаксилу-м. Де братимете Апрон і по якій ціні? Мінімальна розфасовка у нього 5 літрів. А ціна за літр зараз близько 2000 грн.

 

для повного аналогу Максиму ХЛ потрібно взяти 29 мл Апрону, що містить 10 грамм металаксилу-м, та 1 літр Максиму 025, що містить 25 грамм флюдиксоонілу. Але ця кількість металаксилу-м, на мою думку, не спрацює навіть профілактично проти пітіозної та фітофторозної кореневої гнилі. Тому якщо хочете самозаспокоєння то добавте 29 мл Апрону, але якщо є дійсно бажання боротись профілактично з вищевказаними збудниками хвороб, то потрібно давати мінімум 100 мл Апрону. Сам я буду давати 200 мл. З приводу Максиму 025, я особисто останні роки давав 2 літри на тонну. Моїм завданням було і є боротьба з кореневими гнилями - ризоктоніозом та фузаріозом, а одного літра для цього явно замало. В цьому році спробую літра 1,5. Крім того буду давати струбірулін - азоксістробін в вигляді 80 мл Квадрісу, він також активний проти ризоктоніозу та фузаріозу.

15 Лютий, 2015 - 18:33 (Відповідь на #22)
Коментарі: 11
Україна, Полтавська обл.
Користувач
Відсутній
Останній вхід: 4 роки 11 місяців тому
Рейтинг: 87

Вік Тор, яку кількість насіння ви будете висівати в цьому році?

 

15 Лютий, 2015 - 18:37
Коментарі: 0
Україна, Київська обл.
Користувач
Відсутній
Останній вхід: 6 років 1 місяць тому
Рейтинг: 30

Олександре в цьому році будете перед посівом обробляти сою? Якщо так то якими препаратами? Якщо я правильно зрозумів на фер……. Ви в бані, хороший форум був, але в баню відправлять на довго  і часто УКРАЇНЦІВ яким є, що розповісти і про політику, вирощування, будівництво і ……. .  

15 Лютий, 2015 - 18:56 (Відповідь на #24)
Коментарі: 11
Україна, Полтавська обл.
Користувач
Відсутній
Останній вхід: 4 роки 11 місяців тому
Рейтинг: 87

В цьому році я ще не вирішив, чи сіяти сою взагалі. Якщо буду сіяти, то буде та сама комбінація. Чекаю від Сингенти новий протруйник  VIBRANCE (д.р. - Sedaxane 500 g/L), який, як заявляє Сингента,  буде стримувати ризоктоніоз на кореневій системі до 60 днів. Але на жаль в каталозі на 2015 його немає.
 

15 Лютий, 2015 - 19:08 (Відповідь на #25)
Коментарі: 3
Україна, Рівненська обл.
Користувач
Відсутній
Останній вхід: 5 років 3 місяці тому
Рейтинг: 70
Починаючий форумчанин

здешевити обробку, замість Максима ХЛ за 48 $ літр дати Максим 025 по 24 $ та дати 10 г металаксилу-м ( для цього потрібно 29 мл Апрону)?

Максим 025 - 25 г флюдиксоонілу. Максим ХЛ - 25 г флюдиксоонілу та 10 г металаксилу-м. Де братимете Апрон і по якій ціні? Мінімальна розфасовка у нього 5 літрів. А ціна за літр зараз близько 2000 грн.

Чи існують китайськи аналоги? Хтось чув про ефективність?

 

15 Лютий, 2015 - 19:26 (Відповідь на #26)
Коментарі: 11
Україна, Полтавська обл.
Користувач
Відсутній
Останній вхід: 4 роки 11 місяців тому
Рейтинг: 87

Укравіт виробляє аналог Максима 025.

Вибачте, помилився, це не Укравіт, а Green Express.

Препарат Орнамент FS, ТН.

http://greenexpress.com.ua/Disinfectants/50

Але в нього концентрація велика, 48%. Розфасовка 500 мл. Це розраховано на 5 - 10 тонн сої.

Є в них і аналог Апрона ХЛ - Металакс FS, ТН.

http://greenexpress.com.ua/Disinfectants/18

 

 

 

 

15 Лютий, 2015 - 19:40
Коментарі: 11
Україна, Полтавська обл.
Користувач
Відсутній
Останній вхід: 4 роки 11 місяців тому
Рейтинг: 87

Крім фунгіцидних протруйників в останні роки завжди добавляю інсектицидні. В минулому році Табу 0,8 л/т, а раніше Гаучо і Круізер.

Бачу, що в альфахімгруп з`явилась новинка - Командор екстра, інсектицидний протруйник для насіння. Імідаклоприд - 600 мл/літр.

http://www.alfachem.com.ua/catalog/protruyniki/commander_extras/
 

12 Квітень, 2015 - 12:04 (Відповідь на #28)
Коментарі: 0
Користувач
Відсутній
Останній вхід: 5 років 10 місяців тому
Рейтинг: 0

Дуже цікавий досвід з додаванням азоксистробіну. Але чим все-таки на Вашу думку перекрити зараженість бактеріозом(дані Артанії 1-5% мого насіння). Альтернативи ТМТД немає крім вищевказаних бактеріальних препаратів, поки-що для мене сумнівних. Прошу відповісти як Ви вважаєте, чи не буде фітотоксичною комбінація Максим-35(1 л.)+ТМТД(3 л.)/1 тону.

13 Квітень, 2015 - 14:37 (Відповідь на #29)
Коментарі: 11
Україна, Полтавська обл.
Користувач
Відсутній
Останній вхід: 4 роки 11 місяців тому
Рейтинг: 87

Таку суміш протруйників особисто я не робив. Думаю, що нічого поганого не повинно бути, але все ж таки потрібно перевіряти. Обробіть трохи насіння та зробіть пробне пророщування, одночасно пророщуйте контрольний зразок.
 

15 Квітень, 2015 - 22:26
Коментарі: 1
Користувач
Відсутній
Останній вхід: 6 років 1 місяць тому
Рейтинг: 0

Кореневі гнилі (які ніяк не достать листовим фунгіцидом) непогано тримає Витавакс, або ж китайський аналог Стиракс. Обробляти насіння за 2-3 тижні до посіву. Інокуляцію проводить безпосередньо перед висівом

 

16 Квітень, 2015 - 07:59 (Відповідь на #31)
Коментарі: 11
Україна, Полтавська обл.
Користувач
Відсутній
Останній вхід: 4 роки 11 місяців тому
Рейтинг: 87

Вітавакс пройдений етап для мене. Кореневі гнилі він тримає, але не довго, а от Максим 025 1,5-2 л/т тримає довше.

 

16 Квітень, 2015 - 21:12 (Відповідь на #32)
Коментарі: 2
Україна, Хмельницька обл., м. Кам'янець-Подільський
Користувач
Відсутній
Останній вхід: 5 років 10 місяців тому
Рейтинг: 30

Олександре, вибачте, за "вчасність " відповіді.... Близько 3-3,5 тони.

І перше питання : - А якщо MАКСІМ СТАР, можна його застосовувати для протруювання сої?????? 

ДРУГЕ : Якою кількістю  БРЕКСІЛОМ , приблизно,  обробити1 тону сої  , та з  якою кількістю води змішати ???? ЦІКАВІ ДУМКИ ЕКСПЕРТІВ......

16 Квітень, 2015 - 23:38 (Відповідь на #33)
Коментарі: 11
Україна, Полтавська обл.
Користувач
Відсутній
Останній вхід: 4 роки 11 місяців тому
Рейтинг: 87

Рексоліна рекомендують по 100 грамм на тонну насіння, думаю, що по аналогії можна і Брексіл 100 грамм.

Максим Стар я б не застосовув, так як там там крім флудиксоонілу є ще ципроконазол з групи триазолів, а вони на проростки сої можуть погано впливати.

Води, а вірніше робочого розчину не більше 10 л/т, багато води може привести до пошкодження насінневої оболонки сої.

А чим будете обробляти, бетономішалкою?
 

17 Квітень, 2015 - 00:42 (Відповідь на #34)
Коментарі: 2
Україна, Хмельницька обл., м. Кам'янець-Подільський
Користувач
Відсутній
Останній вхід: 5 років 10 місяців тому
Рейтинг: 30

Мабуть вручну,  за пару днів до посіву, боюсь пошкодити сою....

17 Квітень, 2015 - 00:45 (Відповідь на #35)
Коментарі: 11
Україна, Полтавська обл.
Користувач
Відсутній
Останній вхід: 4 роки 11 місяців тому
Рейтинг: 87

То краще в бетономішалці, бо якщо вручну перелопачувати, то не буде рівномірності і точно буде передозування.
 

21 Червень, 2015 - 17:02 (Відповідь на #36)
Коментарі: 0
Україна, Рівненська обл., м. Рівне
Користувач
Відсутній
Останній вхід: 7 років 3 місяці тому
Рейтинг: 20

Доброго  дня.

Цього року компанія де я працюю придбала протравочні комплекси і ми протруювали і наносили бактерію на початку березня в одному із господарств яке замовляло наші послуги. Телефонували вони до нас і дякували бактерії живі насіння ідеально протруєне і мінімально травмоване. Наносили 6 л/ т робочого розчину 1 л/т Максим XL + Хайкот Супер 1,42 л/т. І не обовязково робити ставку на сухі інокулянти адже покриття не буде 100% рівномірне.

21 Червень, 2015 - 21:08 (Відповідь на #37)
Коментарі: 16
Україна, Київська обл.
Користувач
Відсутній
Останній вхід: 1 рік 2 дні тому
Рейтинг: 1294
Активний літераторАктивний форумчанин

компанія де я працюю придбала протравочні комплекси 

Які ? Розсекреть інфу. Мобільні\стаціонарні. Доступні чи за космічні гроші  ?

23 Червень, 2015 - 19:44 (Відповідь на #38)
Коментарі: 0
Україна, Рівненська обл., м. Рівне
Користувач
Відсутній
Останній вхід: 7 років 3 місяці тому
Рейтинг: 20

ТОВ Захід Агробізнес. 

Мобільні комплекси французького виробництва Dorez RT 354. Ціна за машину - незнаю. (рахунку не бачив)))) ... Ми надаємо послуги по очистці, калібруванню, протруюванню. Ціна договірна. Більше всього залежить від обємів роботи. Цього року тобто 2015 зробили в межах 3,5 тис тон сої.

12 Листопад, 2017 - 23:14
Коментарі: 2
Україна, Хмельницька обл., м. Кам'янець-Подільський
Користувач
Відсутній
Останній вхід: 5 років 10 місяців тому
Рейтинг: 30

Цього року протруював сою Сферіко від Адами. Проблем із хворобами не помітив. Протруював у бетономішалці.  Мабуть і на слідуючий рік замовлю собі цього протруйника.

13 Листопад, 2017 - 22:55
Коментарі: 11
Україна, Полтавська обл.
Користувач
Відсутній
Останній вхід: 4 роки 11 місяців тому
Рейтинг: 87

Сингента виводить на ринок два нових протруйника.
Максим Адванс та Вайбранс.
Перший зареєстрований на сої, а другий поки що лише на кукурудзі.
Але саме на Вайбранс я рекомендую звернути увагу, цей препарат містить лише одну діючу речовину 500 г/л седоксан. В США та Канаді вайбранс використовується на сої вже років п'ять ї є дуже ефективним в контролі ризоктоніозної кореневої гнилі, яку він стримує до 70 днів. Це особливо актуально для повторних посівів сої.
Для себе бачу ідеальною комбінацією: максим 025, апрон хл, вайбранс та квадріс.
Ну і звісно ж інсектицидний протруйник, краще тіаметоксам, але скоріш за все, буду знову використовувати імідаклоприд.

14 Листопад, 2017 - 08:06
Коментарі: 3
Україна, Рівненська обл.
Користувач
Відсутній
Останній вхід: 5 років 3 місяці тому
Рейтинг: 70
Починаючий форумчанин

А такого одного буде недостатньо:

https://www.syngenta.ua/product/crop-protection/protruyniki/vaybrans-integral

14 Листопад, 2017 - 08:47 (Відповідь на #42)
Коментарі: 11
Україна, Полтавська обл.
Користувач
Відсутній
Останній вхід: 4 роки 11 місяців тому
Рейтинг: 87

Вайбранс інтеграл не може бути використаний на сої по причині наявності в ньому тебуконазолу, який є сильним росторегулятором, котрий при проростанні насіння сої сильно вкорочує і потовщує проростки, після тебуконазола соя може і не зійти, якщо її посіяти на 5-6 см, а якщо і зійде (навіть за невеликої глибини заробки) то буде спостерігатись сильна фітотоксичність на сходах сої.

14 Листопад, 2017 - 20:58 (Відповідь на #43)
Коментарі: 0
Користувач
Відсутній
Останній вхід: 5 років 10 місяців тому
Рейтинг: 0

після тебуконазола соя може і не зійти

По цій причині в свій час БАЄР відмінив реєстрацію ламардору на сої і ввів февер

14 Листопад, 2017 - 21:09 (Відповідь на #44)
Коментарі: 11
Україна, Полтавська обл.
Користувач
Відсутній
Останній вхід: 4 роки 11 місяців тому
Рейтинг: 87

Тільки чомусь в США та Канаді февер відсутній.
Питання, чому? Чому байер не хоче заробляти гроші на найбільшому ринку для протруйників сої?

16 Листопад, 2017 - 19:32 (Відповідь на #45)
Коментарі: 0
Користувач
Відсутній
Останній вхід: 5 років 10 місяців тому
Рейтинг: 0

Якщо це так, то зовсім не факт що Баєр згодовує нам "неефективний на сої" протіоконазол.

Нам треба враховувати, але не покладатись на такі непрямі докази доцільності його застосування. Причин непредставлення на якомусь ринку може бути стільки завгодно (інший протруювач, договірність

з другою компанією, плановість введення на ринок і т.д.), але яка нам різниця,і орієнтуватися треба тільки на факти неефективності  або переваг якогось препарату.

Сам застосовую три роки, як і Максим ХЛ. Рівень кореневих гнилей задовольняє. В розмовах, і ще десь бачив результати випробовування феверу в порівнянні.

Закономірність одна - всі баєровські конкуренти скромно ставлять февер на друге місце після свого препарату.

17 Листопад, 2017 - 11:48 (Відповідь на #46)
Коментарі: 11
Україна, Полтавська обл.
Користувач
Відсутній
Останній вхід: 4 роки 11 місяців тому
Рейтинг: 87

Думаю, що для сівозміни насиченої соєю, февер не підходить.

23 Січень, 2018 - 11:30
Коментарі: 16
Україна, Київська обл.
Користувач
Відсутній
Останній вхід: 1 рік 2 дні тому
Рейтинг: 1294
Активний літераторАктивний форумчанин

Цікаво що такого в сингентівському МАКСИМ АДВАНС 195 FS, в порівнянні наприклад з їхнім же XL , що в описі препарату в його переваги над іншими вказано:

  • Кращий баковий партнер для азотфіксуючих бактерій

Який алгоритм змішуванння ? З якими інокулянтами ? Цікаво. Хто що вже знає\вичитав ?

23 Січень, 2018 - 13:05 (Відповідь на #48)
Коментарі: 11
Україна, Полтавська обл.
Користувач
Відсутній
Останній вхід: 4 роки 11 місяців тому
Рейтинг: 87

В Адванс більше металаксилу-м, 25 г проти 10 г в максимі хл.
Металаксил-м контролює пітіозну та фітофторозну кореневу гниль, але для контролю останньої металаксилу-м малувато.
Також металаксил-м впливає на переноспороз, системне зараження яким відбувається на этапі проростання насінини. Але я не впевнений, що 25 г/л металаксилу-м достатньо для цього.
Основна відміність в наявності тіабендазолу, по цій речовині я наразі не можу точно сказати, але виходячи з реклами по Адванс, він працює проти аскозітозу і можливо проти ризоктоніозу. Наскільки ефективно, поки не в курсі.

Стосовно партнеру для інокулянта, то максим хл ще краще для цього підходить.

Я б вибрав для протравки: 70 грамм металаксил-м, від 25 до 37.5 г флудиоксонілу та седоксан, норму останнього треба уточнити.
Ну і звісно інсектицидний протруйник. В минулому році давав 1.5 л Нупріда. Дав би Круізер, але каністра 20 л, не підходить для мене.
Інокулянт в минулому році брав Агрібактер, однозначно вийшло краще ніж Оптимайз, яким я працював вже разів зо два.
Можливо ще б додав фосформобілізуючий Райс Пі.

Щоб додати коментар, увійдіть