Повитиця польова (Cuscuta campestris Junk.)

Російська назва: 
Повелика полевая (Cuscuta campestris Junk.)
Клас: 
Дводольні
Родина: 
Повитицеві (Cuscutaceae )
Спосіб живлення: 
Паразити
Поширення: 
Лісостеп
Полісся
Степ
Загальна характеристика.
Насіння більшості видів повитиць отруйне.
Морфологічна будова
Стебло -нитковидне, жовте або оранжево-жовте, витке, обвивається навколо рослин-живителів і присмоктується до них за допомогою особливих присосків - гаусторіїв. Листки - недорозвинуті, лусочковидні. Суцвіття - квітки дрібні, на ніжках, зібрані в густі клубочки, білі або зеленувато-білі. Чашечка напівкуляста, гладенька, блискуча. Віночок дзвониковидний, з яйцевидно-клиновидними або трикутними лопатями. Корінь - справжнього коріння у повитиці немає. До того часу, поки вона прикріпиться до уражуваної рослини (2-3 тижні), повитиця живиться за допомогою тонких волосків, розташованих на нижньому потовщеному кінці рудиментарного кореня.
Розвиток
Сходить - в квітні - червні . Цвіте -в червні-серпні . Плодоносить -в липні-жовтні.
Насіння
Плід - двогнізда коробочка . Форма плоду - притиснутокуляста . Форма насіння - яйцевидна або кутасто-куляста . Колір- жовтуватий чи коричнюватий Поверхння насінини - дрібногорбочкувата . Розмір - довжина 1,25-2,5, ширина 1-1,5, товщина 0,75- 1 мм. Маса 1000 сім"янок - 1-1,25 г.
Біологічні особливості
Максимальна плодючість - до 15 тис, насінин Життездатність в грунті - схожість насіння зберігається в ґрунті до 6 років. Глибина проростання - не більше 4-6 см,
Поширення
Поширена по всій республіці, паразитує на багатьох культурних рослинах і бур’янах.