Агалматіум дволопатевий

Російська назва: 
Агалматиум двухлопастный
Латинська назва: 
Agalmatium bilobum
Родина: 
 
Поширений на півдні України. В Криму пошкоджує лаванду та інші культури.
Імаго розміром 4,7 – 5,7 мм. Покрив тіла самців блідий, однотонний, іноді на передніх крилах нечіткі буруваті затемнення, самки значно більших розмірів, з інтенсивнішим забарвленням.
Яйце розміром 0,9 мм, блідожовте, опукле, дрібнокомірчастої структури, має втиснення з дорсального боку.
Личинка короткоовальної форми, сизувата, з нечітким буруватим малюнком.
Зимують яйця, відкладені групами (по 2 – 22) на багаторічні стебла лаванди та інші рослини. Відкладання яєць відбувається двома рядами на тіньовий бік пагонів переважно зі східної сторони (90 %). Вони вкриваються пилом і стають подібними до прилиплих грудочок ґрунту. Залежно від погодних умов личинки починають відроджуватися в березні й закінчують наприкінці червня. Личинки мають 5 віків. У молодшому віці вони живуть у травостої бур’янів, малорухливі, в старшому — живляться на лаванді, пошкоджують листя, спричинюючи утворення цяток і плям. Окрилення дорослих цикадок відбувається у червні — липні та першій половині серпня, в масі вони з’являються наприкінці червня — на початку липня. Живляться на листі. Повної статевої зрілості досягають у другій половині липня —в серпні. Відкладають яйця, що залишаються на зимівлю. Розвивається одна генерація за рік.
Чисельність популяції шкідника знижують яйцеїди родини Scelionidae.
Заходи захисту. Знищення бур’янів на плантаціях, краях полів та міжклітинних дорогах. При пошкодженні цикадками 25 – 30 % листової поверхні — обробка плантацій інсектицидами наприкінці липня — на початку серпня.