Листкова, або червоносмородинна, попелиця

Російська назва: 
Красносмородинная тля
Латинська назва: 
Cryptomyzus rіbis
 
Трапляється повсюдно. Пошкоджує аґрус, чорну, червону, білу смородину, троянду.
Безкрила партеногенетична самка завдовжки 2,2 – 2,3 мм, лимонножовта, вусики більші за тіло; хвостик білий, трубочки циліндричні, довші від хвостика. Крилата самка завдовжки 2,4 мм, коричневосіра. Личинки зелені.
Зимують запліднені яйця на молодих пагонах смородини. Відродження личинок відбувається навесні, на початку розпускання перших листків. Личинки селяться на молодих листках з нижнього боку. Приблизно через два тижні вони перетворюються на партеногенетичних самокзасновниць. Розмножуються живородінням. Через 2 – 3 покоління, до часу закінчення приросту та огрубіння листків (найчастіше наприкінці червня — на початку липня) з’являються самкирозселювачки, які перелітають на рослини з родини губоцвітих, де, народжуючи живих личинок, продовжують свій розвиток до кінця літа.
Наприкінці серпня — у вересні самкистатеноски, що з’явилися, повертаються на смородину і відроджують личинок, які розвиваються в самців і самок. Запліднена самка відкладає 5 – 10 зимуючих яєць. Внаслідок живлення попелиць на верхньому боці пошкоджених листків утворюються вишневочервоні гали.
Крім описаних видів смородину і аґрус можуть пошкоджувати: велика смородинна попелиця — HyperomyzuslactucaeL., смородинна листкова попелиця — CryptomyzusgaleopsidisKalt., смородинна пагонова попелиця — AphisschneideriC. B. та ін.
Чисельність попелиць знижує значна кількість хижих комах, частину з яких наведено для аґрусової попелиці.
Заходи захистуті самі, що й для аґрусової попелиці.