Малинний гребінчатовусий пильщик

Російська назва: 
Малинный гребенчатоусый пилильщик
Латинська назва: 
Priophorus morio
 
Трапляється повсюдно. Пошкоджує малину, ожину, горобину.
Імаго завдовжки 5 – 7 мм, чорного кольору, вкритий рідкими волосками, крила темні, задні ноги у верхівковій частині білі, останній сегмент черевця дещо видовжений, прикриває зверху основу яйцекладу. Яйце розміром 1 – 1,2 мм, біле. Личинка завдовжки 10 – 12 мм, тіло зверху темнобуре або біле; голова чорна або бура. Лялечка — 8 – 9 мм, світложовта.
Зимують еонімфи в тонкому двошаровому світлокоричневому
коконі в рослинних рештках, інколи в ґрунті на глибині 5 – 7 см. Заляльковуються в квітні. Літ імаго першого покоління починається за середньодобової температури повітря 11 – 12 °С і збігається з фенофазою розпускання бруньок малини. Самка відкладає яйця по одному в черешки листка, рідше в головні жилки. Відкладені яйця добре помітні за невеликими коричневими насічками. Плодючість — 40 – 50 яєць. Личинки, що відродились через 5 – 7 діб, тримаються на нижній поверхні листка. Спочатку вони скелетують листок у вигляді віконець, потім вигризають отвори або обгризають листок з країв. Через 22 – 25 діб личинки завершують живлення і заляльковуються в коконах. Розвиток лялечки завершується за 10 – 15 діб, і відбувається літ другого покоління, яке також розвивається на листках малини. За рік розвивається дві генерації. У південних регіонах буває третя.
У регулюванні чисельності пильщика важливу роль відіграють хижаки та паразити.
Заходи захисту. Обробіток ґрунту в міжряддях та під кущами. Знищення рослинних решток. За чисельності понад 10 – 12 несправжніх гусениць на 100 листків — застосування біопрепаратів або інсектицидів на початку відродження несправжніх гусениць.