П’ядун шовкопряд буросмугастий

Російська назва: 
Пяденица-шелкопряд волосистая (бурополосая)
Латинська назва: 
Licia hirtaria
 
Трапляється повсюдно. Поліфаг. Пошкоджує рослини із 43 родів — усі плодові й лісові породи.
Метелик з розмахом крил 35 – 40 мм; основне забарвлення крил жовтосіре або попелястосіре з бурими смужками й чорними серпоподібними плямами між жилками зовнішнього краю крила, по анальному краю вохристожовте; бахрома бура; вусики самок ниткоподібні, самців — перисті. Яйце розміром 0,7 мм, свіжовідкладене — смарагдовозелене, перед відродженням гусениці — чорносинє з металічним блиском. Гусениця, що завершила свій розвиток, завдовжки 45 – 50 мм; основне забарвлення тіла має різнобарвні аберації: попелястосіру, вохристобуру, сірокоричневу або сірофіолетову; голова жовтовохриста, грудні ноги й щитки червонокоричневі, черевні щитки яскравожовті, на спині по дві жовті плями на кожному сегменті, на 11му сегменті два чорних бородавкоподібних виступи, які мають по світлому волоску. Лялечка — 17 – 20 мм, темнокоричнева, з великим кремастером, який закінчується товстим роздвоєним відростком.
Зимують лялечки в ґрунті, в земляних колисочках, на глибині 8 – 15 см або в поверхневому шарі ґрунту, під опалим листям. Виліт метеликів починається рано навесні за середньодобової температури повітря 12 – 15 °С — у першій декаді квітня, у степовій зоні — в березні. Вихід розтягнутий і триває більше місяця. Метелики виходять зі сформованою ще з осені статевою продукцією. Самки малорухливі, не літають і після запліднення відкладають яйця по одному або невеликими групами в складках кори біля основи бруньок. Плодючість — 650 – 850 яєць. Ембріональний розвиток триває від 10 – 15 до 30 – 35 діб. Відроджені гусениці дуже рухливі. Живуть окремо, спочатку скелетують молоде листя, обплітаючи його павутиною, гусениці старших віків грубо об’їдають листя, часто з’їдаючи його цілком. Завершивши розвиток, який триває 30 – 35 діб, гусениці переходять у місця зимівлі, заляльковуються в земляній колисочці і залишаються до весни наступного року. За рік розвивається одна генерація.
До групи п’ядунівшовкопрядів належать п’ядун квітковий плодовий — EupitheciainsigniataHbn. і п’ядун березовий — BaptatemerataDen. etSchiff.
Заходи захисту. Осінній обробіток ґрунту в міжряддях і пристовбурних кругах. Розпушування ґрунту в період переходу гусениць на заляльковування. При чисельності, що перевищує 4 – 6 яєць на 2 м пагонів, — обприскування інсектицидами у фенофази відокремлення бутонів — рожевий бутон.