Звійниця зимова

Російська назва: 
Зимующий побеговьюн
Латинська назва: 
Evetria buoliana
 
Трапляється повсюдно. Пошкоджує сосну звичайну.
Метелик з розмахом крил 18 – 24 мм; передні крила оранжевочервоні з поперечними сріблястими смугами; задні крила темносірі. Яйце розміром 0,9 – 1 мм, жовте або рожеве, плоскоопукле. Гусениця завдовжки 17 – 20 мм, червонуватобура, з чорною головою і бурим передньогрудним щитком; анальний щиток темножовтий; грудні ноги коричневі. Лялечка — 11 – 14 мм, світлобура.
Зимують гусениці в бруньках, вкритих смоляним напливом. Зниження температури в зимовий період до –25…–28 °С спричинює смертність значної кількості гусениць. У квітні гусениці переходять у другу бруньку, потім у пагін. Гусениці часто роблять переходи з одного пагона в інший. Вся внутрішня частина пагона буває знищена. Пошкоджені пагони викривлюються і засихають. При заміні основного пагона бічним у молодої сосни стовбур викривлюється, що зберігається у дорослого дерева. Часто пошкодження верхівкового пагона призводять до утворення мітлоподібної верхівки.
В останній декаді травня гусениці завершують розвиток і заляльковуються біля основи пошкодженого пагона в камері, вистеленій білою павутиною, в коконі з висохлої смоли. Через 14 – 20 діб починається літ метеликів, який триває до середини серпня. Яйця відкладають по одному на кору верхівкових пагонів поблизу бруньок. Плодючість — 75 – 100 яєць. Відроджені через 12 – 18 діб гусениці проникають у бруньки і там зимують під захистом павутини і смоляного напливу. За рік розвивається одна генерація.