3. Попередники, обробіток грунту та удобрення маку олійного

Попередники.
Зважаючи на те, що мак після з'явлення сходів дуже повільно росте і пригнічується бур'янами, головною вимогою при виборі попередників є чистота поля від бур'янів. Тому в сівозміні його розміщують після озимих, зернобобових та просапних культур.
 
Обробіток грунту.
Основний обробіток ґрунту складається з лущення стерні на 6 - 8 см та оранки на глибину 25-27 см. Навесні закривають вологу і проводять передпосівну культивацію на глибину 4-5 см з боронуванням, шлейфуванням і коткуванням. Під мак, як дрібнонасінну культуру, необхідно старанно вирівняти поверхню ґрунту і створити умови для неглибокого рівномірного загортання насіння.
 
Удобрення.
Мак вимогливий до родючості ґрунту, що, зокрема, пояснюється його низькою засвоюваною здатністю. У той же час він виносить на одиницю врожаю поживних речовин з ґрунту значно більше, ніж зернові культури. Так, для формування 1 т насіння і відповідної кількості соломи мак виносить з ґрунту 55 кг азоту, 22 кг фосфору, 53 кг калію і 56 кг кальцію. Тому під нього треба вносити не тільки мінеральні, але й органічні добрива. Під основний обробіток ґрунту рекомендується вносити 20-25 т/га гною та фосфорно-калійне добриво ( Р45 – б0К45-60) - Під передпосівну культивацію вносять до 60 кг/га азоту, а під час сівби - суперфосфат у рядки (Р205 - 15-20 кг/га). Кислі ґрунти потрібно вапнувати.