3. Технологія вирощування бавовника

Попередники
Найкраще розмістити бавовник після люцерни. Вона збагачує грунт азотом, знижує рівень залягання ґрунтових вод, розсолюєгрунт. Добрими попередниками є також зернобобові, кукурудза. Монокультурне вирощування бавовнику призводить до зменшення врожайності на 30-50%.

Обробіток грунту  
Після люцерни поле орють на глибину 27-30 см у вересні. Поле після кукурудзи дискують за допомогою БДТ-3, а через два тижні проводять зяблеву оранку. Весняний обробіток грунту є типовим для пізніх ярих культур. При фізичному достиганні грунту закривають вологу, знищують пророслі бур'яни два-три рази за допомогою култивації і боронування. Передпосівний обробіток краще провести комбінованими знаряддями.

Удобрення
Бавовник потребує високих норм мінеральних добрив. Норма їх внесення залежить від попередника, родючості грунту та ін. Після люцерни вона становить N50-70Р80-100К.50-70 , після інших попередників норму добрив підвищують до N120-140P80-100K80-100. Органічні добрива краще вносити під попередник. Урожайність бавовнику підвищується на 6-7 ц/га при використанні зеленого добрива - післяжнивні посіви гороху.

Сівба
Сіють бавовник широкорядним способом з відстанню між рядками 70-90 см. Глибина загортання насіння становить 4-5 см. Норма висіву 80-90 кг/га. Строк сівби пізній, коли грунт на глибині 10 см прогрівається не менше як на 12-15°С, що припадає на першу-другу декаду травня в умовах півдня України.