4. Удобрення та сівба коріандру

Удобрення
Норма внесення мінеральних добрив становить N60-90 P60-90 K60-90. Вона змінюється залежно від типу грунту, попередника, рівня програмованого врожаю. Усю норму фосфорних і калійних добрив вносять під оравку, азотні - весною під культивацію.
При сівбі в рядки рекомендується вносити фосфор (Р10-20), якщо не застосовувались добрива для основного внесення.
 
СІВБА
Спосіб сівби
На чистих полях при гербіцидних технологіях коріандр сіють звичайним рядковим способом (1,5 см) зерновими сівалками. На забур'янених полях, якщо не застосовуються гербіциди, сіють широкорядним способом (45 см) сівалкою ССТ-12Б і проводять міжрядні розпушування. Проте часто при цьому способі сівби рослини сильно гілкуються, що розтягує період достигання і спричинює втрати при збиранні.
 
Глибина сівби
Глибина загортання насіння становить 2-3 см. При пересиханні верхнього шару грунту її збільшують до 4-5 см.
 
Норма висіву
Норма висіву залежить від особливостей догляду за посівами. Якщо планується боротьба з бур'янами агротехнічними заходами (до- і післясходове боронування), висівають 25-30 кг/га, або 3,4-3,6 млн. насіння на 1 га. На полях, де застосовуються гербіциди, норму висіву зменшують до 16-18 кг/га, або 2,2-2,4 млн/га. При широкорядному способі сівби висівають лише 10-16 кг/га, або 1,5-1,8 млн/га.
 
Строки сівби
Коріандр сіють рано навесні одночасно з ранніми ярими зерновими культурами в перші дні польових робіт. Від сходів до стеблування рослини коріандру ростуть дуже повільно і пригнічуються бур'янами. Толгу на полях, де не застосовуватимуть гербіциди, краще сіяти в середні строки. Це дозволяє знищити пророслі бур'яни додатковою культивацією.
Сіяти можна восени (початок вересня) із розрахунку, щоб до зими виросло 6-8 листків. При теплих зимах посіви перезимовують.