щитники-черепашки — Scutelleridae

 
 В Україні поширена в лісостеповій зоні й Поліссі, де іноді завдає шкоди.
Дорослі клопи й личинки подібні до шкідливої і маврської черепашок, але відрізняються від них більшими на 1,5 – 2,5 мм розмірами тіла, крім того, виличні пластинки довші за наличник і сходяться попереду нього.
Упродовж року розвивається в одному поколінні. За екологічними особливостями і циклом розвитку подібна до маврської черепашки. Іноді спостерігається у підвищеній чисельності, але спалахів її не дає.
 
В Україні поширена повсюдно. Пошкоджує пшеницю, жито, ячмінь, злакові трави, іноді просо, овес, кукурудзу. Пошкодження негативно впливають на хлібопекарські якості зерна.
Імаго і личинки зовні схожі на шкідливу та австрійську черепашок; відрізняються від них дещо меншими розмірами тіла (8 – 11 мм); бокові краї передньоспинки прямі або дещо увігнуті; наличник не виступає за вершину виличних пластинок і утворює з ними одну безперервну лінію.
 
 В Україні поширена на південному сході Лісостепу і Степу. Зона осередків масового розмноження охоплює Донецьку, Дніпропетровську, Запорізьку, Кіровоградську, Луганську, Миколаївську, Одеську, Харківську, Херсонську області і Автономну Республіку Крим. У роки масових розмножень завдає шкоди у південносхідних районах Вінницької та на півдні Полтавської й Черкаської областей.
Пошкоджує пшеницю, ячмінь, жито, овес, кукурудзу, іноді соняшник, еспарцет і буряки.