напівтвердокрилі — Hemiptera

 
Трапляється повсюдно. Пошкоджує сосну звичайну, рідше інші види сосен.
 
Трапляється повсюдно. Пошкоджує грушу, яблуню, глід, рідше інші плодові культури.
 
Поширений у Лісостепу, місцями — в Степу; завдає шкоди люцерні, еспарцету, інколи буркуну, конюшині, люпину та іншим насінникам бобових культур. Іноді в другому поколінні пошкоджує насінники цукрових буряків.
 
Поширений в Україні скрізь, пошкоджує рис, усі злакові зернові та дикі рослини.
Тіло імаго довгастої стрункої форми, завдовжки 4,7 – 6,4 мм, від зеленкуватого до жовтуватобурого кольору. Голова загострена, матова, зеленуватожовта, з невеликими буруватими очима; лоб не
прикриває наличника; вусики розміщені перед очима, довжина їх дещо менша, ніж довжина тіла. Вони, а також голова, кінцівки іноді з червонуватим відтінком. Личинки зеленуваті, вкриті світлим пушком і окремими темними волосками. Яйця блідозелені, завдовжки близько 1 мм.
 
Трапляється повсюдно, найбільш небезпечний у Лісостепу України. Багатоїдний, крім буряків пошкоджує бобові, картоплю, соняшник, льон, коноплю, гарбузові та багато інших культурних рослин і бур’янів.
 
Трапляється повсюдно, найчисленніший у Закарпатті та Криму. Пошкоджує різні сорти капусти, редиску, редьку, ріпу, брукву, дикорослі капустяні рослини.
 
 В Україні досить поширена в Лісостепу і Степу. На відміну від клопівчерепашок тіло яйцеподібно видовжене, щиток трикутний, покриває не більше двох третин черевця, голова у вигляді трикутника з витягнутими вперед вилицями, через що клопів цього роду називають гостроголовими.
Тіло жовтувате, завдовжки 10 – 12 мм, з малюнком із поздовжніх темних смуг і світлих, дещо піднятих ребрин; на задніх стегнах по одній цяточці.
Личинки до 7,5 мм завдовжки, жовтуватобілі, з темними, часто розмитими смугами, без опушення.
 

В Україні поширена повсюдно, однак найбільша її чисельність спостерігається в Лісостепу і Степу. Пошкоджує пшеницю, ячмінь, овес, кормові злакові трави.

 
 В Україні поширена в лісостеповій зоні й Поліссі, де іноді завдає шкоди.
Дорослі клопи й личинки подібні до шкідливої і маврської черепашок, але відрізняються від них більшими на 1,5 – 2,5 мм розмірами тіла, крім того, виличні пластинки довші за наличник і сходяться попереду нього.
Упродовж року розвивається в одному поколінні. За екологічними особливостями і циклом розвитку подібна до маврської черепашки. Іноді спостерігається у підвищеній чисельності, але спалахів її не дає.
 
В Україні поширена повсюдно. Пошкоджує пшеницю, жито, ячмінь, злакові трави, іноді просо, овес, кукурудзу. Пошкодження негативно впливають на хлібопекарські якості зерна.
Імаго і личинки зовні схожі на шкідливу та австрійську черепашок; відрізняються від них дещо меншими розмірами тіла (8 – 11 мм); бокові краї передньоспинки прямі або дещо увігнуті; наличник не виступає за вершину виличних пластинок і утворює з ними одну безперервну лінію.