Блог користувача Антон Педан

АЗОТ

Азот - найбільш широко використовуваний макроелемент, найважливіший будівельний матеріал рослин, який збільшує зелену (вегетативну) масу рослин і, як наслідок, врожайність. Азот бере участь у створенні білків, як важлива складова частина знаходиться в нуклеопротеїнах і нуклеїнових кислотах, входить до складу молекули хлорофілу, вітамінів, алкалоїдів.

Минулої зими при підготовці посімату сої зіткнулись з проблемою очистки. Зерноочисна техніка пошкоджувала насіння до такої міри, що схожість на сіння знижувалась вдвоє.

За останні 3 роки впровадження в своєму господарстві мінімального обробітку я вже досягнув певних позитивних результатів. При відмові від відвального обробітку (оранки) та зменшення глибини будь якого обробітку до 5-6см, досягнув економії 20л\га дизпалива. При цьому валова врожайність зросла. Що це значить?
Помножте ці 20л на площу яку Ви обробляєте і буде зрозуміло яка це значна сума.
На сьогоднішній день наше господарство витрачає 48л\га. Та це не є для мене результатом. Починаючи з цього року я планую скоротити витрати пального втричі, без зміни врожайності. До 16л\га.

Унаслідок мінералізації рослинних решток із них вивільняється значна кількість елементів живлення, які повертаються в грунт. Наприклад, на кожну тонну зерна з приораною соломою пшениці в грунт повертається N7P3K16Mg2, а на кожну тонну насіння ріпаку з приораною масою залишається N14P6K40Mg3. Тоді елементи живлення виносить лише основна частина продукції — зерно.

Хто не будь бачив ячмінь який виріс в копиці щебню чи на узбіччі жорствяної дороги? А пробували порахувати яку врожайність могла б дати та рослинка? Що це? Як це розуміти?
Чому для такого ж урожаю в полі потрібні добрива та ЗЗР?
Приведу таку аналогію. Часто бачимо так, що людина яка досягла успіху, що любить і піклується про своїх дітей, своїм надмірним піклуванням робить своїх дітей слабкими і непристосованими. Те ж саме стається і з рослиною коли її вкладають у пухку, вологу, збагачену добривами борозну, яку перед тим зкультивували на 7-10см. І цим зробили пастку.

23.02. Ми з батьком відвідали виставку-ярмарок в Дніпропетровську "Агропром 2012". На виставку нас запросили НВП Аеромех. Напередодні поїздки я зареестрував нас на порталі виставки, виклавши інформацію про назву господарства профіль діяльності та мобільні телефони. Так як ми чесні бізнесмени, то приховувати цю інформацію ми не мали наміру.[cut=Читать далее......]

На даному етапі розвитку сільського господарства виділяються такі системи обробітку:
- Прямий посів
- Мінімальний обробіток
- Ресурсоощадна технологія
- Класичний плужний обробіток
Тож про Мінімальний обробіток.
Сама по собі технологія стоїть на єдиному стовпі- суворому дотриманні її. Ще 110 років тому наш співвітчизник Іван Євгенович Овсинський науково обгрунтував і втілив в життя систему мінімального обробітку. Не дивлячись на це зараз дуже мало практичної інформації щодо практики виристання Mini Till.
ЇЇ основними тезами є:

Щойно повернувщись зі Шполи спішу відписатись, бо здивували мене Шполянці своєю кукурудзою. Та про все по порядку.
Вчора перечитую Зерно №7 2010. Там досить цікаве інтервю президента асоціації кукурузоводів Франції AGPM MAЇS SEMENCE Пєра Блана, про галузь французького кукурудзяного насінництва. Портрет французького насінництва. Основні тези які хочеться виділити:
• 3400 насінницьких господарств.
• 100% на зрошуванні
• 1900 сортів вироблених за рік

Це сумніву не підлягає. Та тільки царське походження її знаходиться під сумнівом. В Україні є лише три заводи європейського рівню по доробці насінневої кукурудзи, Євраліс Кусад і Райз (журнал Зерно 01.12).

Звичайно будуть. В цьому році пересіємо багато, але чим саме. В нашому регіоні популярні культури соняшник та кукурудза напевно збільшаться удвічі, що тягне за собою низку проблем. Нестача елеваторних потужностей, сушильного обладнання, збиральної техніки та транспорту, збільшення цін на послуги елеватора та зменшення закупівельних цін. В свою чергу ярі зернові мають низьку рентабельність і не видаються привабливими в економічному плані.
Хочеться поділитися своєю структурою посіву Кукурудза 44% Соя 26% Соняшник 19% Ярий ячмінь 11%