Гумісоловий детектив Анатолія Кондаурова

Одеський фермер з Фрунзівського району Анатолій Кандауров експериментам не довіряє, доки сам на практиці не побачить результатів у своєму господарстві «Садок». На 300 гектарах на особливі випробування не розженешся. Вирощує він зернові, соняшник, різні овочі. Ось уже впродовж п’яти років практично на всіх культурах застосовує гумінові добрива Гумісол-супер або Гумісол-прима з мікроелементами. Хоча усе починалося просто-таки із детективної історії.

 
Анатолій Васильович усю розповідь пересипає смачними одеськими жартами - таке враження, що його поля ще й оптимізмом живляться. Каже, роками чув про добрива ГУМІСОЛ, але на чергову пропозицію спробувати їх на своїх ділянках звично відповів іронічно: А за чий рахунок? Менеджери ТОВ «Агрофірма «Гермес» візьми й погодься на компроміс: поставили добриво з умовою відстрочки платежу аж до нового врожаю. Мовляв, упевнені у своєму продукті.

«Я ретельно кілочки між посіяними ділянками забив, аби контролювати різницю», - розповідає керівник «Садочка». – Через кілька тижнів після внесення добрива на соняшнику та пшениці пішов шукати очевидну різницю між рослинами, але не знайшов – ні по висоті, ні за кольором. Мені наводили наукові дані, але я суворий практик, тому вірю тільки очевидному. Махнув рукою: ну, попав на якісь гроші, то попав». 
Але у самий розпал збиральної кампанії, коли про експеримент із ГУМІСОЛОМ господар у клопотах вже й забув, трапилося диво. На приймальному пункті одна із стандартних машин із збіжжям раптом показала, що важить…на півтори тонни більше. Запідозрили, що ваги  зіпсувалися чи ваговик щось не догледів. Переважували, пересипали – марно. Усі механізми справні, а на 10 тоннах пшениці звідкись взялося додаткових півтори тонни! Мало того, зерно помітно відрізнялося насиченим кольором від решти. Кандауров затіяв справжній детектив, досліджуючи, у чому ж річ. Отоді і виявили, що машина із загадковим зерном, яке показало вражаючу надбавку врожаю, збирали на ділянці, обробленою одним з добрив ГУМІСОЛ, а саме -  Гумісол-супер 01 Зернові.

«Я одразу ж зателефонував менеджерам «Гермесу» і попросив пробачення за недовіру і передчасні висновки», - визнає фермер Кандауров.
Тепер вже уважніше вивчив та зрозумів суть дії препарату. Адже рідкі органічні добрива  отримані з вермікомпосту (біогумусу), містять гумінові речовини, макро- та мікроелементи, амінокислоти, вітаміни, природні фітогормони, агрономічно корисну мікрофлору. Препарати можна застосовувати для передпосівної обробки насіння, внесення в ґрунт, кореневих та позакореневих обробок.
Проникаючи у клітини, добрива ГУМІСОЛ допомагають рослині буквально завести її власні механізми і навіть зі збідненого ґрунту дістати та засвоїти досі недоступні мінеральні речовини. І от коли імунна система рослини зміцнена, вона вже сама може успішно боротися зі збудниками хвороб, швидше відновлюватись, міцніти для кращого врожаю.

Після такої детективної історії СФГ «Садок» ось уже 5-й рік на всіх своїх культурах застосовує продукцію ТОВ «Агрофірма «Гермес».
Справжні живі добрива, абсолютно безпечні як для людини, так і для тварин, комах, рослин. Добрива ГУМІСОЛ пом’якшують дію гербіцидів, зрештою рослинки не пригнічуються. З ними можна примітно зекономити, зменшуючи дози гербіциду та мінеральних добрив. Якщо додавати препарат при протруюванні насіння озимини, є можливість знизити норму протруйників на 25-30% та так ж сама економія у цифрах припустима і на мінеральному живленні. З добривами ГУМІСОЛ немає жодних проблем у сумішах, - уточнюють спеціалісти.

«Дози з огляду на різні культури постійно уточнюємо із консультантами  Компанії «Гермес», - пояснює Анатолій Кандауров. – З ними погоджуємо всі деталі та нюанси.
Для нас особливо проблемними є погодні умови. За посухи рослини, підживлені гумі-препаратами, почуваються здоровіше і переносять кризу стійкіше. Коли на необроблених вже листочки присихають, в’януть, ті рослини, що підживлені ГУМІСОЛОМ, навіть у спеку стояли зеленими, свіжими. Видно одразу, що рослина значно сильніша. Бо корінь потужніший, тягне із землі все, що треба.
Важливо обрати схему внесень – кількість обробок та оптимальні дози. Крім того, у «Гермеса» є  певні препарати, специфічні варіанти на різні культури. Є з чого вибирати».
Нині – добрива ГУМІСОЛ обов’язковий елемент у «Садочку» в раціоні для зернових, технічних культур, а також овочів – на томатах, картоплі. Анатолій Васильович жартує: «Ми його хіба що в чай не використовуємо! Дружина на квітах і грядках біля хати всюди доливає. Та й кімнатні рослини не обділяє вже заодно – гостям вихваляється, як пишно все росте і квітне. У хаті стояла давня китайська троянда – геть всохла. Але й вона після ГУМІСОЛУ посвіжішала та зацвіла».

Дуже переживали партнери за «Гермес», котрий базується поблизу зони східного конфлікту, у Краматорську. Вже й суто по-людськи стали спілкуватися, вийшли на вищий ступінь довіри.
«Усі ж розуміють, що обігових коштів нам завжди бракує, - переходить до кризових проблем  фермер Кандауров. – Від банків, крім теплого слова, нічого не допросишся. А от з «Гермесом» про товарний кредит в рахунок майбутнього врожаю домовитися елементарно. Багаторічні стосунки показали, що ми один одного не підводимо. І фахівці надійні, і продукт гарний – стабільно дає результат, тому з ним ніхто не боїться ризикувати».
Тому і радить  український фермер Анатолій Кандауров усім своїм колегам по аграрному цеху працювати з вітчизняними, нашими, добрими українськими добривами ГУМІСОЛ.

Газета "Агробизнес Сегодня" серпень 2015 г.

http://www.humi-plus.com/ua/statt/gumsolovij_detektiv_anatolya_kondaurova/