Російська назва:
Адмирал

Діюча речовина: пірипроксифен 100 г/л
Препаративна форма: концентрат емульсії
Упаковка:1л
АДМІРАЛ є синтетичним аналогом ювенільного гормону (ювеноідом) і відноситься до регуляторів росту і розвитку комах. За дією на комах ці препарати істотно відрізняються від пиретроїдів, фосфорорганічних та інших груп інсектицидів.
При потраплянні:
- у дорослу комаху, ювеноїди не призводять до летальної дії, але, як правило, впливають на її репродуктивні функції, зокрема, викликають стерилізацію (у яйцях, відкладених обробленими комахами, проходить порушення ембріонального розвитку), і згодом, відмічається загибель зародків.
- у випадку обробки яєць найбільша чутливість проявляється у першу половину розвитку (чим молодше яйце, тим вище його чутливість до ювеноїдів);
- при обробці личинок проходить порушення процесу метаморфозу, у результаті чого комаха гине або під час линьки або при переході в лялечку (комахи з повним перетворенням) або імаго (комахи з неповним перетворенням). При цьому найбільший рівень чутливості проявляється на кінцевих етапах метаморфозу.
Другою особливістю дії ювеноїдів є їх розтягнутий період дії — порушення (або загибель) спостерігаються не тільки на обробленій стадії розвитку, а і в послідуючих (наприклад, оброблене імаго — гине яйце, оброблена личинка — гине лялечка і т.д.).
Повне уявлення про рівень ефективності Адміралу можно отримати тільки через декілька днів або навіть тижнів1 після його застосування. Так, наприклад, максимальна ефективність обробки Адміралом проти калиффорнійської щитівки спостерігається через 10-15 днів після застосування препарату, а його вплив на чисельність шкідника буде проявлятись навіть під час розвитку наступного покоління.
ПЕРЕВАГИ:
- Ефективно та селективно діє на цільового шкідника
- Використовується в програмах інтегрованого захисту
- Використовується в антирезистентних програмах;
- Ефективність не залежить від температури
- Стійкий до змивання дощем
- Має подовжену залишкову дію
- Малошкідливий препарат для довкілля
Застосування Адміралу для зниження чисельності каліфорнійської щитівки:
ВЕСНЯНА ОБРОБКА співпадає з початком переходу зимуючих личинок першого віку у другий, що відбувається у фазі рослин «зелений конус». Цю обробку з поступовим зниженням ефекивності можна проводити до фази «рожевий бутон», що як правило співпадає з початком імагінальної линьки.
ЛІТНЯ ОБРОБКА співпадає з початком відродження мандрівниць першого покоління шкідника. Процес відродження мандрівниць досить розтягнутий, але має свій чітко виражений період, і продовжується до декількох тижнів. Для того, щоб більша частина популяції проконтактувала з препаратом, обробіток проводять на початку процесу відродження мандрівниць. Початок відродження мандрівниць співпадає з накопиченням суми ефективних температур у 530°С при порозі розвитку +7,3 °С.
Оброблені личинки присмоктуються до кормової рослини і через декілька днів (7-10) у процесі линьки переходять у другий вік. Саме в цей період проходить їх загибель. У звя'зку з такою дією препарату обробку Адміралом проти мандрівниць потрібно проводити тільки один раз за сезон — у період розвитку ПЕРШОГО покоління шкідника. При цьому, повна загибель шкідника відмічається через 2 тижні після проведення обробки і продовжується на протязі одного місяця.
Використання Адміралу у період розвитку другого і, тим більше, третього покоління щитівки не може запобігти пошкодженню плодів шкідником
Рекомендовані норми використання і кратність обробок Адміралом:
Для контролю чисельності каліфорнійської щитівки рекомендується застосовувати норми із розрахунку 0,6-0,8 л/га у залежності від чисельності шкідника. Літня обробка проводиться лише один раз на початку відрождення личинок (мандрівниць) першого покоління.
Джерело:
Каталог засобів захисту рослин "Кемтура", 2008 рік