Чи добрива вони насправді чи "недобрива".

Унаслідок мінералізації рослинних решток із них вивільняється значна кількість елементів живлення, які повертаються в грунт. Наприклад, на кожну тонну зерна з приораною соломою пшениці в грунт повертається N7P3K16Mg2, а на кожну тонну насіння ріпаку з приораною масою залишається N14P6K40Mg3. Тоді елементи живлення виносить лише основна частина продукції — зерно.
Співвідношення зерна до соломи, залежно від особливостей сорту й технології вирощування, в озимої пшениці може становити 1:1,0–1,5. За врожайності 40 ц/га зерна на 1 га залишається 40–60 ц соломи. За умови, що в соломі міститься 0,5% азоту, 0,2 — фосфору, 1 — калію, 0,3 — кальцію, по 0,15% магнію й сірки, в грунт із цією кількістю соломи повертатиметься орієнтовно така кількість макроелементів: N20-30 P8-12 K40-60 Ca12-18 Mg6-9 S6-9.
Ісе це знаходиться в органічній формі,яка не засолює і не підкислює грунт. Це настільки природньо, наскільки природньо їсти м'ясо і овочі замість бумаги з вітамінами. Сорок років в господарстві Героя України Семена Свиридовича Антонця вирощують такі врожаї які і не снилися нашим співвітчизникам. І при цьому не використовується жодних ЗЗР і добрив.

4 Жовтень, 2012 - 11:42
Коментарі: 1
Користувач
Відсутній
Останній вхід: Ніколи тому
Рейтинг: 15

Досить ццікаво, але все одно для пришвидшення деструкції потрібно стерню попередньо обробити розчином селітри чи такими препаратами, як Целлюлад або Цеовіт. Солома за зиму не встигне мінералізуватись. І невже жодних ЗЗР? Хіба шкідники та бур'яни ніколи не перевищують ЕПШ?

4 Жовтень, 2012 - 21:22
Коментарі: 6
Україна, Кіровоградська обл., смт. Петрове
Користувач
Відсутній
Останній вхід: 6 місяців 2 тижні тому
Рейтинг: 200
Починаючий блогерПочинаючий форумчанин

За рік звичайно що ні. Та система розрахована не на термін оренди земельного паю, а потім гори все вогнем...

А Природа в кого купує амсел та цеовіт на свої міліони гектар до яких ми ще не добралась? Якби солома не тліла за рік, то ми були б по вуха в соломі, і це все лежить на поверхні не зароблене.

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь