Щасливий випадок або грязна соя.

Минулої зими при підготовці посімату сої зіткнулись з проблемою очистки. Зерноочисна техніка пошкоджувала насіння до такої міри, що схожість на сіння знижувалась вдвоє.
В нашому районі, один добрий чоловік має Алмаз-20, і надає послуги по підготовці посівного матеріалу. Звернулись до нього за допомогою, але на той час його «алмаз» був поламаний. Тоді ми звернули увагу на сепаратори САД. Знайшли сайт виробника, підібрали модель за потребами господарства. Звязались з менеджером і пояснили свою проблему. Тоді менеджер і каже – Зараз є експонати на виставці в Дніпропетровську, якщо бажаєте приїздіть подивіться. Ми взяли свою грязну сою, і прямо зі складу - на виставку. Там на виставці, на наших очах, очистили сою. І в той же день ми купили САД.
Прийшла черга готувати ярий ячмінь. Вже багато років висіваємо сорт Донецький 14. Дуже любимо його за посухостійкість і стабільність. Щорічно висіваємо в нормі 5мл.шт\га. Всередньому по роках висівали 180-200кг\га. В цьому році висівали 270 кг\га. Ми були в шоці! Мішок зерна непідйомний! Маса 1000шт. 54г. А сходи! Таке враження що це сходи кукурудзи а не ячменю.
Тоді ми пішли далі і перечистили Піонерівський соняшник. Хоч насіння цієї фірми має найвищу якість з усіх виробників які нам зустрічались, та всеж в останній фракції ми отримали 2-3% насіння такої ж якості як і до очистки. Спочатку не зрозуміли, до поки не попробували вруку, на вагу, а він невагомий. Розлупуємо кожну підряд, а вона або пріла, або нерозвинена, або уражена, хвора.
Не можу сказати, що в цьому році ми маємо гарний результат. Південні області вигоріли, багато хто не косив взагалі. Та всеж ячмінь ярий ми косили по 21-26ц\га, тоді як на сусідніх полях 5-7ц\га. Соняшник по району 7-10ц\га. , а у нас середнє 13ц\га. І всі сусіди дивились на той ячмінь і всі замовляли у нас посівмат. І ніхто не міг повірити. Говорили, що дощі йшли над цими полями а над іншими ні, що хтось рано посіяв, а хтось пізно, що добрив дали багато. А я лише сміявся. Бо я нічого не робив. Мені просто пощастило, бо вмене була дуже грязна соя.

29 Січень, 2013 - 10:35
Коментарі: 6
Користувач
Відсутній
Останній вхід: 5 років 6 місяців тому
Рейтинг: 46

Правильная подготовка семян - 25% доля успеха. Это немало. Ну а САД знаю давно - прекрасные машины, должны быть в каждом хозяйстве. Ведь есть в Украине светлые ученые головы, и инженеры и селекционеры...

30 Січень, 2013 - 13:24
Анонім (не перевірено)

Отлично написано. Сад и алмаз - были одной кАнторой. Но (по слухам) собственники "повздорили" и... вот...
П.С.: тоже был на той выставке и "прикупился" v
САД
АЛМАЗ
ИСМ

30 Січень, 2013 - 15:20
Коментарі: 6
Користувач
Відсутній
Останній вхід: 5 років 6 місяців тому
Рейтинг: 46

Вот оно что! То-то я смотрю САД и Алмаз как-то походи очень shock

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь