Семена озимой пшеницы Щедрая нива (элита)

Add ID: 25836
Category: Насіння, розсада, саджанці / Насіння зернових / Продам
For the region: Україна, Житомирська обл.

Price: 0 ₴

Щедра нива

            Сорт озимої пшениці Щедра нива виведений на Білоцерківській дослідно-селекційній станції Інституту біоенергетичних культур і цукрових буряків НААНУ.

Автори сорту: Бурденюк-Тарасевич Л.А., Чайка А.М., Дубова О.А.

ЗАНЕСЕНИЙ ДО РЕЄСТРУ СОРТІВ РОСЛИН УКРАЇНИ з 2011 року

            Різновидність еритроспермум. Восковий наліт на колосові сильний, на верхньому міжвузлі – сильний, рослини середньо рослі, колос циліндричний, середньо щільний, середній за довжиною, остистий білий, остюки на верхівці колоса дуже довгі, плече колоскової луски вузьке, зубець колоскової луски середньої довжини, середньо зігнутий. Зернівка червона, маса 1000 зерен-45г.

            Середньоранній, виколошується на 2 дні пізніше Білоцерківської напівкарликової та на 2-3 дні раніше Перлини лісостепу. Зимостійкість підвищена – 8,6 бала.

Висота рослини 85-88см. Стійкість до вилягання підвищена – 9,0 бала.

Резистентність до ураження борошнистою росою, бурою іржею та септоріозом.

Стійкий до фузаріозу колоса та кореневих гнилей.

Сорт високопродуктивний. За результатами 2-х річних випробувань 2009 і 2010 рр. – середня урожайність на державних сортостанціях в зоні Полісся складає 53,9 ц/га. В зоні Лісостепу одержали – 66,6ц/га.

            Потенційна урожайність сорту висока. Так, в 2009 році на Андрушівській ДСДС Житомирського ДЦЕСР урожайність Щедрої ниви складає 73,0ц/га (+3,9ц/га), в Хмельницькому ДЦЕСР – 93,7ц/га (+10,7ц/га), на Миргородській ДСДС Полтавського ДЦЕСР -77,0ц/га (+12,9ц/га).

            Хлібопекаські якості сорту Щедра нива відноситься до сильних пшениць – вміст сирої клейковини в зерні складає 28-32% відмінної якості.

            Строки сівби – оптимальні для зони.

            Норма висіву – 4,5-5,0млн. схожих насінин на 1 га.

            Кращі попередники – горох, кукурудза на зелений корм, вико-овес, сидеральний пар.