Семена красной чечевицы Мелфорд CL-1 реп.(Канада), устойчивая к Евролайтингу

Add ID: 32340
Category: Насіння, розсада, саджанці / Насіння зернобобових / Продам
For the region: Україна, Київська обл.

Price: 1,5 $

Чечевица (сочовиця) посевная сорт Мелфорд CL (Канада), червона, середньосімянна.
Упаковка Биг-Бег-800 кг/10 га та мішок 50 кг. 

NEW  для України  - система захисту - Clearfield variety (система чисте поле)

Завдяки стійкості до гербициду Евролайтинг та його аналогів тепер можливий набагато ефективний захист від основних злісних бур"янів на посівах сочовиці. Заказ возможен на нашем сайте:www.Svidar.com.ua

Сорт середньостиглий - 120 днів

Забарвлення сім’ядолі зеленувато-жовте. Габітус рослини напівпрямий, за висотою під  час цвітіння 37-40 см, інтенсивність галуження помірна. Стебло стійке до вилягання

Форма листка еліптична, інтенсивність зеленого забарвлення помірна, листок середній за розміром 1,0 - 1,5 см

Суцвіття китиця, кількість квіток на вузлі дві або три. Квітка за розміром  середня,   білого кольору  з легкими фіолетовими смугами на парусі та крилах.

Біб  без антоціанового забарвлення, жовтий при достиганні,  інтенсивність забарвлення помірна. За довжиною середній, за шириною вузький,  еліптичний профіль в поздовжньому перетині. За збиральної стиглості форма верхівки боба від заокругленої до загостреної.

Насінина коричнева,тьмяний коричневий рубчик. Маса 1000 насінин середня -   40 г. Кількість  днів до цвітіння – 52.

Сорт стійкий до аскохітозу.

Урожайність в середньому за 2 роки - 2,7-3,3 т/га.

Норма висіву  – 2,0-2,5 млн рослин/га

Технологія вирощування сочевиці

Попередники
Сочевицю висівають після попередників, які залишають чисті від бур'янів поля - озимих зернових і просапних культур. Це пов'язано з тим, що на початку вегетації сочевиця росте повільно, вона низькоросла і не витримує конкурентної боротьби з бур'янами.
Повертатися з сочевицею на те ж саме поле можна не раніше, ніж через 5-6 років. Не бажано розміщувати її також близько до посівів багаторічних бобових трав.

Обробіток грунту
Після стерньових попередників проводять лущення. Через 3-4 тижні поле орють на глибину 25-27 см. Без попереднього лущіння зяблеву оранку проводять після просапних культур. Весняний обробіток грунту починають із закриття вологи важкими боронами і передпосівної культивації КПС-4 з боронуванням.

Добрива
Сочевиця, як і інші зернобобові культури добре використовує післядію органічних і мінеральних добрив, має властивість засвоювати більше поживних речовин з грунту, тому при вирощуванні на родючих грунтах після удобрених попередників, сочевиця не потребує внесення мінеральних добрив. На бідних грунтах після неудобрених попередників вносять під оранку фосфорні і калійні добрива. Внесення азотних добрив менш ефективне, ніж створення оптимальних умов для симбіотичної азотфіксації. Зокрема, це обробка насіння ризоторфіном, вологість грунту в межах 60-80% НВ, температура грунту 20-24°С, доступ кисню, нейтральна або малолужна реакція ґрунтового розчину, достатній вміст макро і мікроелементів, особливо фосфору та молібдену.

Підготовка насіння, сорти
Для сівби використовують очищене кондиційне насіння із схожістю понад 92%. Насіння не повинно містити домішки злісного засмічувача посівів сочевиці - плосконасінної вики. У день сівби насіння протруюють, обробляють бактеріальним добривом, мікроелементами.

Сівба
Спосіб сівби
Сіють сочевицю вузькорядним і рядковим способами.
Глибина сівби
Сочевиця при проростанні насіння не виносить на поверхню грунту сім'ядолі, тому її сіють відносно глибоко - 5-6 см, а при нестачі вологи - на 7-8 см. На глинистих грунтах глибину загортання насіння зменшують до 3-4 см.
Норма висіву
Норма висіву залежить насамперед від крупності насіння. Крупнонасінну сочевицю звичайним рядковим способом сівалкою СЗ-3,6 висівають у межах 2,0-2,5 млн/га (100-120 кг/га); дрібнонасінну - 2,5-3,0 млн/га (80-100 кг/га). У північних районах норму висіву крупнонасінної сочевиці збільшують до 150 кг/га, дрібнонасінної до 110-120 кг/га. На змішаних посівах висівають 90 кг/га сочевиці та 45 кг/га вівса або ячменю.
Строки сівби
Сочевицю висівають у ранні строки, одночасно з ранніми зерновими культурами. Проте при ранній затяжній весні з сівбою спішити не варто, бо в холодному грунті насіння загниває, зменшується польова схожість, посіви забур'янюються. В таких умовах краще сіяти пізніше, через 7-8 днів від початку сівби ранніх культур.

Догляд за посівами
Догляд за посівами полягає у коткуванні, до- і післясходових боронуваннях. Бур'яни знищують також хімічним способом - гербіцидом Евролайтинг1-1.2 л/га у фазі 6-8 см. 

Збирання
Сочовицю збирають прямим комбайнуванням при побурінні 80-85% бобів. Після збирання насіння сочевиці негайно очищають від домішок, при потребі підсушують. Зберігають насіння при вологості не більше 14-15%.