Російська назва:
_
Вражує культури:
Квасоля
Тип збудника:
Гриб
Збудник:
Colletotrichum lindemuthianum Br. et Cav.
Хворобу виявляють в усіх районах вирощування квасолі. Надземні органи рослин уражуються протягом всієї вегетації, особливо в період формування бобів.
На сходах антракноз проявляється у вигляді червонувато-коричневих концентричних плям на сім'ядолях і поздовжніх, вдавлених бурих плям на підсім'ядольному коліні стебельця. У вологу погоду на плямах утворюються рожеві подушечки, тканини загнивають, молоді рослини гинуть.
При ураженні дорослих рослин на листках, черешках і стеблах
з'являються розкидані бурі або майже чорні плями, при підсиханні яких утворюються тріщини, а у вологу погоду спостерігається загнивання соковитих тканин; стебла і черешки листків переламуються.
На бобах спочатку з'являються дрібні плями, які поступово збільшуються і набувають майже округлої форми. Блідо- і червоно-бурі, вони, як правило, оточені жовто-бурою або червонуватою облямівкою. Нерідко зливаються, набувають форми виразок, досягаючи довжини понад 1 см. У таких випадках уражуються весь боб і насіння, які твердіють, зморщуються, темнішають і втрачають схожість.
Збудник хвороби — незавершений гриб Colletotrichum lindemuthianum Br. et Cav. порядку Melanconiales.
Під час вегетації рослин гриб розповсюджується конідіями, які проростають у краплинно-рідкій волозі при температурі 10-29°С (оптимум 15-20°С). Розвиток хвороби спостерігають при вологості вище 60% і температурі 15-19°С. Зберігається збудник грибницею на насінні і рештках рослин.
Антракноз зумовлює випадіння сходів, погіршення товарних й посівних якостей насіння, зменшення надземної маси рослин і загального урожаю.