Бура плямистість

Російська назва: 
_
Вражує культури: 
Злакові трави
Тип збудника: 
Гриб
Збудник: 
Drechslera tritici-repentis Ito, Drechslera dictyoides M.Chochr., Drechslera bromi Ito., Drechslera dietyoides f.phlei Graham.
Захворювання виявляють у всіх регіонах вирощування злакових трав. Частіше спостерігають на житняку, костриці, стоколосі, тимофіївці.
При ураженні житняку на листках утворюються темно-бурі плями з темно-оливковим нальотом. Збудник хвороби — незавершений гриб Drechslera tritici-repentis Ito порядку Hyphomycetales.
На костриці буру плямистість виявляють появою на листі бурих плям неправильної форми з поздовжніми і поперечними лінійними смугами, що надає їм сітчатості. На плямах формується темний наліт. Збудник — Drechslera dictyoides M.Chochr.
На стоколосі безостому хвороба проявляється утворенням на листках буруватих подовжених плям з жовтим обідком та оливковим нальотом. Збудник — Drechslera bromi Ito.
На тимофіївці хворобу спостерігають на сходах і при формуванні зерна. На листках плями буруваті, з оливковим нальотом, розміщуються вздовж листової пластини. Збудник — Drechslera dietyoides f.phlei Graham.
Патогени бурої плямистості злакових трав зберігаються на насінні і рештках уражених рослин грибницею та конідіями. Деякі з них можуть утворювати сумчасту стадію після перезимівлі. Бура плямистість часто викликає випадання сходів і невиколошування рослин, що значно зменшує урожай зеленої маси і насіння злакових трав.