Коротковузля

Російська назва: 
_
Вражує культури: 
Виноград
Тип збудника: 
Вірус
Збудник: 
Grapevine fanleaf virus
Коротковузля характеризується затримкою росту пагонів, міжвузля яких бувають дуже вкорочені і зигзагоподібно викривлені. Вторинні пагони часто утворюють подвійні та потрійні вузли з двома або трьома бруньками. Листки утворюються дрібні, з розширеною основою і відносно гострими кутами між середньою жилкою та жилками другого порядку. По краях листків вирізи глибші і нагадують гребінець. Іноді такі листки набирають форми віяла. За інтенсивного ураження вони стають ниткоподібними. На більшості уражених листків можна спостерігати незначне посвітління жилок, але цей симптом до кінця вегетації може зникнути.
В уражених рослинах корені рано перестають рости, часто відмирають, нові бічні корінці, що розвиваються, також можуть відмирати.
Вірус коротковузля Grapevine fanleaf virus ізометричний, 30 нм у діаметрі, інактивується при 60-65°С, передається під час щеплення. За літературними даними, переносником його є щитівки.
Коротковузля викликає розтріскування пуп'янків, обпадання квіток й утворення численних напівпорожніх грон з великою кількістю недорозвинених ягід.