Кишеньки слив

Російська назва: 
_
Вражує культури: 
Плодові кісточкові
Тип збудника: 
Гриб
Збудник: 
Taphrina pruni Tul
Хвороба поширена майже скрізь. Найхарактернішою ознакою є розростання зав'язей й утворення мішкоподібних, так званих дутих, плодів, непридатних для вживання.
На них наприкінці червня або на початку липня у зв'язку з формуванням спороношення патогена з'являється бруднувато-сірий, воскоподібний наліт. В цей час спостерігається обпадання уражених плодів.
Збудником хвороби є Taphrina pruni Tul., що під кутикулою плодів не утворює гіменіальний шар сумчастого спороношення у вигляді суцільного шару сумок із сумкоспорами. Кожна сумка «сидить» на підсумковій продовгуватій клітині, що виросла з грибниці. Сумки циліндричні, 40-60 х 8-15 мкм, містять по 8 короткоовальних сумкоспор, 4-5x4 мкм. Від сумкоспор, звичайно, не відбувається зараження рослин у рік утворення, вони зберігаються у тріщинах кори дерев. Навесні брунькуються, й від вторинних спор заражаються квітки. Гриб може зимувати і грибницею, яка, поширюючись по міжклітинниках, заражає квітки. Уражені вони ненормально розвиваються, внаслідок чого недорозвивається соковита частина оплодня й формуються дуті плоди, які називають кишеньками.