Неінфекційний хлороз

Російська назва: 
_
Вражує культури: 
Малина
Тип збудника: 
Немає
Збудник: 
_
Захворювання проявляється пожовтінням листків, кінців пагонів, плодоносних грон, чашолистиків і ложа плодів. Інколи воно настільки сильне, що відмирають окремі органи рослин. Хлороз може викликати дрібнолистковість рослин, але облистненість їх буває великою. Форма листків майже не змінюється. Квіткова китиця і квітки недорозвинені, ягоди дрібні, з низькими смаковими якостями.
Причиною хлорозу найчастіше буває висока карбонатність грунтів. Однак хлороз може виникати і при надмірній їх вологості (особливо на важких, запливаючих), тіри нестачі заліза та інших поживних елементів рослин.
Шкідливість захворювання полягає не тільки у погіршенні продуктивності рослин, а й у зниженні їх посухо- та морозостійкості.
Не слід закладати ягідники на висококарбонатних і грунтах з близькими ґрунтовими водами. У насадженнях, де виявлено хлороз, з'ясовують причину його появи, вживають заходів. При нестачі заліза рослини обприскують 0,5%-м залізним купоросом, на грунтах з близьким рівнем ґрунтових вод роблять дренажі тощо.