Рожеве пліснявіння

Російська назва: 
_
Вражує культури: 
Кукурудза
Тип збудника: 
Гриб
Збудник: 
грибами роду І richothecium Link., рідше Cephalosporium Corda та ін.
Захворювання викликається грибами роду І richothecium Link., рідше Cephalosporium Corda та ін., які частіше спочатку розвиваються на зернівках, уражених біллю, а потім поширюються на весь качан.
Інтенсивний розвиток рожевого пліснявіння спостерігається при температурі 8-10°С Воно часто стримує розвиток фузаріозних грибів, які інтенсивно розвиваються при підвищеній температурі.
Сильне пліснявіння качанів і зерна відбувається при недостатній вентиляції сховищ кукурудзи, а також при потраплянні на них дощу і снігу, тому що вологість створює сприятливі умови для нагромадження і розвитку плісневих грибів. Особливо швидко пліснявіють зернівки, у яких насіннєва оболонка пошкоджена комахами, птахами, мишами або уражена збудниками хвороб. При сильному ураженні пліснявою качани в буртах повністю згнивають. Внаслідок пліснявіння різко знижується енергія і схожість насіння, воно стає непридатним для сівби.
Зерно кукурудзи, уражене деякими видами грибів роду Aspergillus, не можна використовувати на корм тваринам і у харчуванні, оскільки воно може викликати захворювання вух та дихальних шляхів.
Плісневі гриби, особливо роду Penicillium, можуть сильно уражувати насіння кукурудзи у грунті, особливо при великих коливаннях вологості і низькій температурі, коли проростання насіння затримується, або при збільшенні глибини заробки насіння (12 см і більше). Погіршення аерації грунту стримує розвиток плісневих грибів.
Імунних сортів і гібридів кукурудзи до плісневих грибів немає. Менше уражується у полі ранньостиглі гібриди і сорти, й ті, у яких зернівки жовтого або світло-жовтого кольору.