Смугаста плямистість

Російська назва: 
_
Вражує культури: 
Сорго
Суданська трава
Тип збудника: 
Бактерія
Збудник: 
Pseudomonas andropogonis (Smith) Stopp.
Хвороба відома в Америці, Африці і країнах Азії. Для України захворювання є карантинним об'єктом. Воно проявляється на листках, їх піхвах, стеблах у вигляді смуг. Спочатку утворюються на нижніх листках вузькі, водянисті, невеликі смуги, що просвічуються як і при штрихуватій плямистості, але ніколи не відокремлюються від здорової тканини облямівкою. Пізніше смуги збільшуються, з'являються на верхніх листках, піхвах і стеблах. Колір уражених тканин рослин залежно від сорту буває світло-коричневим, темно-пурпуровим або темно-пурпурово-червоним.
Хворобу викликають бактерії Pseudomonas andropogonis (Smith) Stopp. Це рухомі, з одним або декількома полярними джгутиками, грамнегативні палички, 0,4-0,8 х 1,3-2,5 мкм, неспороносні, аероби. Розповсюджуються вітром, крапельками дощу і комахами. Проникають у рослину через продихи і механічні пошкодження. Джерелом інфекції є уражені рештки рослин і насіння.
Цукристе сорго найбільш сприйнятливе до хвороби.
Недобір урожаю при сильному розвитку хвороби інколи досягає понад 50% зеленої маси і зерна.
Проти бактеріальних хвороб сорго, джугари і суданки важливе значення має збір насіння із здорових ділянок та його протруєння, знищення уражених рослинних решток, дотримання понад 1 км просторової ізоляції посіву потокового року від посіву минулого року, глибока зяблева оранка поля після збору урожаю.
Обов'язкове дотримання карантинних заходів.