Російська назва:
_
Вражує культури:
Горох
Тип збудника:
Гриб
Збудник:
Ascochyta pisicola Sacc.
Проявляється на листі і стеблах у вигляді округлих світлозабарвлених плям, що часто зливаються і мають темну облямівку. У центрі плям знаходяться чорні пікніди діаметром 100-210 мкм. Збудник хвороби — Ascochyta pisicola Sacc. Його пікноспори, що утворюються у пікнідах, одно- чи двоклітинні, безбарвні, дещо видовжені, 9,5-12 х 3-5,5 мкм.
Інтенсивний розвиток аскохітозних захворювань спостерігають при підвищеній вологості і температурі повітря 20-25°С, що сприяє виштовхуванню з пікнід пікноспор, які легко поширюються крапельками дощу і вітром. За оптимальних для розвитку грибів умов інкубаційний період для темного аскохітозу триває 2-4, а інших — 6-8 діб. Зимують збудники на рештках рослин, але у польових умовах більше року не зберігаються. На насінні вони можуть не втрачати життєздатності п'ять років і більше.
Аскохітоз призводить до випадання сходів, стримує розвиток рослин і достигання насіння. Останнє утворюється щуплим і має низьку схожість. У середньому зменшення урожаю зерна гороху від аскохітозів становить 3-3,5 ц/га.
Високостійких до аскохітозу сортів гороху немає. Відносно менше уражуються сорти Богатир чеський, Рапорт та ін.