Бульбокомиш приморський (Bolboschoenus maritimus L.)

Російська назва: 
Клубнекамыш морской (Bolboschoenus maritimusL.)
Клас: 
Однодольні
Родина: 
Осокові (Cyperaceae)
Спосіб живлення: 
Непаразити
Тривалість життя: 
Бульбові
Багаторічні
Поширення: 
Лісостеп
Полісся
Степ
Морфологічна будова
Стебло - пряме, тригранне, голе, висотою 50- 100 см. Листки - широколінійні, без опушення. Перший листок сходів голчасто загострений, наступні видовженолінійні, у верхній частині піхв по боках є плівчасті вирости. 3 першого потовщеного стебдового вузла, утворюється багато коренів. Суцвіття - квітки сидячі або на коротких ніжках, зібрані у темно-коричневі головки, які виходять із пазух листків і утворюють волосисте суцвіття. Коренева система - у вигляді неглибоко розташованих (до 4-5 см) підземних стебел з бульбоподібними потовщеннями.
Розвиток
Сходить - із насіння і пагонів бульб в квітні - червні. Цвіте - в травні - серпні. Плодоносить - у червні - жовтні.
Насіння
Плід - горішок. Форма - тригранна, з одного боку плоска, з другого - опукла, до вершини дещо розширена. Поверхня - блискуча. Колір - у верхній частині він темно-коричневий, біля основи світло-жовтий з декількома щетинками. Розмір - довжина 2,5-4, ширина 1,5-2,5, товщина 1,5-2 мм. Маса 1000 горішків - 2,3-2,5 г.
Біологічні особливості
Максимальна плодючість - при температурі +18 -- +30 розмножується насінням і вегетативно - бульбами. Бульби мають по 4-6 бруньок, з яких утворюються надземні плодоносні пагони і кореневища з новими бульбами. Одна бульба за вегетаційний період здатна утворити до 50 нових бульб і майже стільки надземних пагонів. Глибина проростання - насіння проростає з поверхні грунту Бульби залягають у грунті на глибині до 15 см. Життєздатність в грунті - зберігає 5-8 років.
Екологічні умови
Вимоги до вологи - проростає при високій вологості , вологолюбива.
Поширення
Поширений по всій Україні. Як бур"ян росте на зрошуваних (особливо в рисових системах) і осушуваних полях, перезволожених землях, вологих луках, біля каналів меліоративних систем та по берегах водойм