Чистець однорічний (Stachys annua L.)

Російська назва: 
Чистец однолетний (Stachys annua L.)
Клас: 
Дводольні
Родина: 
Губоцвіті (Lamiaceae)
Спосіб живлення: 
Непаразити
Тривалість життя: 
Малорічні
Зимуючі
Поширення: 
Лісостеп
Полісся
Морфологічна будова
Стебло пряме, розгалужене, голе або слабо опушене, висотою 10-50 см. Листки супротивні, видовжено еліптичні, городчасті або пилчасті, голі чи слабо опушені, нижні на черешках, верхні - сидячі. Корінь стрижневий. Суцвіття-квітки з блідо-сіро-жовтим віночком, зібрані кільцями в колосоподібному суцвітті. На нижній губі коричневий рисунок,
Розвиток
Плодоносить в липні-жовтні. Сходить- в квітні-травні, а також в серпні - вересні.Літньо-осінні сходи в південних о областях перезимовують Цвіте-в червні-вересні.
Насіння
Плід - горішок Форма-овальний Колір-темно-сірий Розмір- довжина 1,75-2, ширина-1,25-1,5, товщина 1-1,25 мм. ,75-1,25 г. Маса 1000 горішків-0,75-1,25г.
Біологічні особливості
Максимальна плодючість 26 400 горішків. Свіжодостигле насіння звичайно проростає погано і перебуває в стані спокою до наступної весни. Глибина проростання-проростає насіння з глибини не більше 6 см, Температура проростання-мінімальна температура проростання +6...+8, оптимальна +22...+24°. Епікотиль чотиригранний. Гіпокотиль брудно-зелений, опушений. Сходи гіркі на смак.
Поширення
Росте на полях, біля доріг, на пухких помірно зволожених грунтах