Миколайчики польові (Eryngium campestre L. )

Російська назва: 
Синеголовник полевой равнинный (Eryngium campestre L. )
Клас: 
Дводольні
Родина: 
Зонтичні (Apiaceae)
Спосіб живлення: 
Непаразити
Тривалість життя: 
Стрижнекореневі
Багаторічні
Поширення: 
Лісостеп
Степ
Загальна характеристика
На Україні ростуть ще два близьких види - м. приморські й м. Сині. Від м. польових відрізняються тим, що мають сині квітки, а в м. синіх, крім того, у синій колір забарвлена і верхня частина плодоносного пагона.
Морфологічна будова
Стебло - розгалужене, голе, висотою 30-60 см Листки - чергові, глибокотрироздільні, верхні сидячі, обгортають стебло. Суцвіття-на розгалужених стеблах - кулясті головки суцвіть, оточені колючими покривними листками. Зубці чашечки закінчуються довгим колючим вістрям. Квітки дрібні, білуваті. Корінь - стрижневий.
Розвиток
Сходить - сходи з сім"янок, а пагони з бруньок на кореневій шийці - в квітні - червні. Осінні сходи на крайньому півдні перезимовують. Цвіте -з липня по вересень, Плодоносить - у вересні - жовтні
Насіння
Плід - сім"янка. Колір - світло-сірий. Форма - яйцевидна, вкрита білими лусочками, зверху з двома-трьома солом"яно-бурими зубчиками, Розмір - довжина 3-4,5, ширина 1,5-2, товщина 0,75-1 Маса 1000 сім"янок - 1,5-2
Біологічні особливості
Глибина проростання - 6-8 см.
Екологічні умови
Температура проростання - оптимальна +18... +22°.
Поширення
Поширений у степовій і лісостеповій зонах України, зрідка трапляється на відкритих місцях у південних районах Полісся. Росте на степових пасовищах полях, біля доріг та жител.