Резеда жовта (Reseda lutea L.)

Російська назва: 
Резеда желтая
Клас: 
Дводольні
Родина: 
Резедові (Resedaceae)
Спосіб живлення: 
Непаразити
Тривалість життя: 
Малорічні
Пізні ярі
Поширення: 
Степ
Полісся
Лісостеп
Морфологічна будова
Стебло - пряме, розгалужене, дрібноопушене, довжиною 30-60 см. Листки - чергові, нижні цілокраї, решта - перистороздільні. Коренева система - у вигляді потовщеногоголовного і тонших бічних коренців, Суцвіття - зібрані в китиці до 20 см довжиною, розміщені на верхівках безлистих стебел, жовтувато-зелені, з приємним запахом. 
Розвиток
Цвіте - в перший рік життя в червні - серпні. Плодоносить - в липні - жовтні. Сходить - з насіння і пагони з підземних бруньок з"являються в квітні - травні, а також в серпні - вересні.
Насіння
Плід - коробочка Форма - видовженоовальна, три-, шести- кутна, багатонасінна, при достиганні бурувата Насіння нирковидне, Розмір - довжина 1,25- 1,75, ширина 1-1,25, товщина 0,75 мм. Колір - блискучий, чорно-коричневий, недостигле - зеленувато-жовте або темно-зелене, Маса 1000 насінин - 0,6-0,8 г.
Біологічні особливості
Максимальна плодючість- 410600 насінин, Глибина проростання - не більше 4 см, Життездатність в грунті - не менше 5 років. Літньо-осінні сходи не перезимовують.
Екологічні умови
Температура проростання - мінімальна +2...4, оптимальна +12...+20°.
Поширення
Росте на полях, пасовищах, в садах, городах, вздовж доріг в Степу та на півдні країни. Дуже шкідливими є дворічні й багаторічні форми резеди жовтої, які засмічують посіви багаторічних трав, технічні культури, плодові й декоративні насадження, ягідники і виноградники.