Російська назва:
Гулявник Лёзеля (Sisymbrium Loeselii L.)
Клас:
Дводольні
Родина:
Капустяні (Brassicaceae)
Спосіб живлення:
Непаразити
Тривалість життя:
Малорічні
Зимуючі
Поширення:
Лісостеп
Степ
Морфологічна будова
Стебло-заввишки 40-150 см, пряме, розгалужене Корінь стрижневий. Листки чергові, стругоподібнороздільні, опушені. Суцвіття- квітки зібрані у рихлу волоть, яскраво-жовтого кольору.
Розвиток
Сходитьв березні - травні і в серпні - вересні, літньо-осінні перезимовують Свіжодостигле і недостигле насіння сходить Цвіте з травня по вересень ,Плодоносить з червня до пізньої осені.сходить.
Насіння
Плід стручок Форма- двостулковий, трохи зігнутий, волосистий, багатонасінний . Колір- насінина жовта або червоно-коричнювата, трикутно-випукла, Форма - довжиною 0,5-1, шириною 0,5-0,75, товщиною 0,25 мм. Маса 1000 насінин близько 0,1 г.
Сходи
В березні - травні і в серпні - вересні, літньо-осінні перезимовують Свіжодостигле і недостигле насіння сходить
Біологічні особливості
Максимальна плодючість- дана рослина здатна утворювати до 705 700 насінин Глибина проростання, з глибини не більше 2 см, Життєздатність в грунті- не менше 5 років.
Екологічні умови
Температура проростання-мінімальна температура проростання +3...+4, оптимальна +16...+24°.
Поширення
Поширений по всій Україні, частіше в Степу і Лісостепу, засмічує польові й овочеві культури, особливо зріджені посіви озимої пшениці та озимого ячменю, росте біля жител, вздовж доріг, на засмічених місцяx. Близький вид цього роду - с. лікарський - яра однорічна рослина, поширена на полях, у садах, парках і на городах, особливо на піщаних грунтах