Сить бульбоносна (Cyperus rotundus L.)

Російська назва: 
Сыть круглая (Cyperus rotundus L.)
Клас: 
Однодольні
Родина: 
Осокові (Cyperaceae)
Спосіб живлення: 
Непаразити
Тривалість життя: 
Багаторічні
Кореневищні
Поширення: 
Степ
Морфологічна будова
Стебло - пряме, тригранне, тонке, гладеньке, висотою 15-20 см. Листки - лінійні, довгі, але коротші стебла, сизуваті. Верхні 5-6 листочків зібрані пучком під суцвіттям. Суцвіття - зонтик, який на тоненьких гілочках несе пальчасті пучки колосків. Квітки розташовані в пазухах покривних лусочок. Лусочки яйцеподібні, загострені, червонувато-бурі. Коренева система у вигляді тонких кореневищ, які відходять від кореневої шийки головного стебла, з міцним мичкуватим корінням і буруватими бульбоподібними утворами.
Розвиток
Сходить - в травні - червні. Цвіте - в червні - серпні. Плодоносить - з липня до вересня - жовтня.
Насіння
Плід - горішок. Форма - тригранноовальна. Поверхня - блискуча. Колір - темно-коричневий або темно-сірий. Розмір - довжиною 1,5-1,75, шириною і товщиною 0,75-1 мм. Маса 1000 горішків - 0,4-0,5 г.
Біологічні особливості
Максимальна плодючість 10000 горішків. Розмножується насінням, кореневищами і бульбочками. Кореневища за вегетаційний період розвиваються дуже довгі (до 8-10 м) і утворюють до 50 бульбочок. Глибина проростання - не більше 2-3 см . Нові стебла з бульбочок найбільше з"являються з глибини 15-20 см. Життездатність в грунті - до 10 років.
Поширення
Поширена на крайньому півдні України, особливо на рисових системах. Засмічує рис, люцерну, овочеві культури на зрошуваних землях, росте біля зрошувальних каналів і по берегах річок