Грушева плодова галиця

Російська назва: 
Галиця плодова грушева
Латинська назва: 
Contarinia pyrivora
 
Трапляється в Криму. Пошкоджує молоді плоди груші.
Імаго розміром 3 – 4 мм; темносірого кольору; вусики довгі, жовтуватобурі. Личинка завдовжки до 4 мм, світложовта.
Зимує лялечка в ґрунті на глибині 5 – 10 см. Виліт мух відбувається в період відокремлення бутонів — рожевого бутона. Після спарювання самки починають відкладання яєць, яке триває до початку цвітіння. В один бутон самка за допомогою довгого голкоподібного яйцекладу відкладає 12 – 20 яєць. Іноді в одному бутоні може міститись до 100 яєць, відкладених кількома самками.
Відроджені через 4 – 6 діб личинки проникають у квітколоже, всередині якого проходять розвиток, виїдаючи генеративні органи. Заселені зав’язі перший час прискорюють ріст і їх легко знайти за ненормально великими розмірами. До завершення розвитку личинок зав’язь буває повністю виїдена, що призводить до засихання, розтріскування й обпадання молодих плодиків. Розвиток личинок триває 30 – 40 діб. Упродовж червня личинки залишають плоди і переходять у ґрунт на коконування. В коконах личинки залишаються до вересня — жовтня. Восени заляльковуються і залишаються в ґрунті до весни. За рік розвивається одна генерація.
На груші та інших плодах розвиваються: грушева галиця — DasyneurapiriBouche, яблунева листкова галиця — DasyneuramaliKieffer., сливова пагонова галиця — DasyneuratrifoliiF., які пошкодують листя груші, яблуні та сливи. Їх пошкодження спричинюють деформацію листків, які набувають вигляду трубок, червонуватих валиків, веретеноподібних галів.
Заходи захисту. Осінній і весняний обробіток ґрунту в міжряддях і пристовбурних кругах. Проведення культивації в період завершення живлення личинок і переходу їх у ґрунт. У роки масового розмноження галиць — застосування інсектициду в фенофазу відокремлення бутонів.