Малинна склівка

Російська назва: 
Стеклянница малинная
Латинська назва: 
Pennisetia hylaeiformis
 
Трапляється повсюдно. Пошкоджує малину.
Метелик з розмахом крил 22 – 26 мм, синюваточорного кольору, з довгим тонким тілом; передні крила з темною облямівкою і чорною плямою на поперечній перетинці; черевце з поперечними жовтими смугами, у самки їх три, у самця — чотири, з щіткою темножовтих волосків на кінці.
Гусениця завдовжки 25 – 30 мм, біла з коричневожовтою головою і такими самими грудними та анальними щитками. Лялечка розміром 22 – 26 мм, світлокоричнева.
Зимують гусениці другого — третього віків у проточених ходах у коренях або всередині стебла біля його основи. Навесні з початком сокоруху гусениці переходять у стебла і починають знову живитися, прогризаючи ходи в пагонах. На початку червня гусениці прогризають льотний отвір і всередині стебла заляльковуються. Через 12 – 18 діб вилітають метелики. Літ їх відбувається у червні — липні. Невдовзі самка відкладає яйця на ґрунт біля стебел малини або безпосередньо на стебла біля їх основи. Плодючість — близько 100 яєць. Гусениці, які відроджуються через 9 – 12 діб, вигризають ходи під камбієм. Зовні в місцях пошкоджень утворюються здуття. У другому — третьому віках проникають у середину стебел і до коренів, де залишаються до весни. Розвивається в одному поколінні.
Чисельність склівки знижують їздцііхневмоніди — Lissonota impressor Grav., L. pimplator Zett., браконіди — Macrocentrus marginator Nees., Apantеles laevigatus Ratz. та тахіна — Leskia aurea Fll.
Заходи захисту. Навесні до початку льоту метеликів, а також восени — обрізання під корінь пошкоджених і засихаючих пагонів та їх спалювання. Під час відкладання яєць — обробка ґрунту поблизу рослин. Під час закладання нової плантації малини — вибракування зараженого садивного матеріалу.