Виноградна кружкова міль

Російська назва: 
Виноградная кружковая моль
Латинська назва: 
Holocacista rivillei
Тип шкідника: 
 
Трапляється в Криму. Пошкоджує виноград.
Метелик з розмахом крил 4 мм; передні крила коричневі з білими, блискучими плямами; задні крила темнокоричневі, бахрома крил довга, сіруватобіла; вусики ниткоподібні. Гусениця завдовжки 3 мм, жовтувата, голова коричнева, глибоко заходить у другий сегмент. Лялечка розміром 2,5 мм, світложовта.
Зимують гусениці, що завершили живлення, під відсталою корою на штамбах та рукавах винограду. В квітні заляльковуються і через 10 – 12 діб вилітають метелики, які живуть до 7 діб. Тому невдовзі після вильоту паруються і самки починають відкладати яйця, розміщуючи їх на жилках листка. Відродившись через 5 – 7 діб, гусениці вгризаються в середину листка і живляться паренхімою, утворюючи міну. Міна спочатку змієподібна, пізніше стає круглою, діаметром 1,5 – 2 мм. Завершивши розвиток, гусениця прогризає в міні зовнішній отвір з верхнього боку листка і там же заляльковується. Через 8 – 10 діб вилітають метелики другого покоління. На Південному березі Криму виноградна кружкова міль розвивається в трьох поколіннях. Масовий літ першого покоління спостерігається у червні, другого — в липні, третього — у вересні. У разі значного пошкодження листки обпадають. Гусениці останнього покоління, завершивши живлення, залишають міни і переходять у місця зимівлі.
Заходи захисту. Чищення зі штамбів відмерлої кори та спалювання її. При чисельності 3 – 5 мін шкідника на один листок — обробка системними інсектицидами.