Російська назва:
_
Вражує культури:
Конюшина
Тип збудника:
Гриб
Збудник:
Typhula trifolii Rostr.
Захворювання виявляють вогнищами в Поліссі України. Рослини в'януть, загниває коренева шийка, і стебло легко відокремлюється від кореня. На відмерлих стеблах, у нижній частині, особливо кореневій шийці у великій кількості утворюються кулясті, спочатку жовтуваті, а пізніше майже чорні склероції, 0,5-2,5 мм у діаметрі, що зовні нагадують насіння капусти.
Збудник хвороби — базидіальний гриб Typhula trifolii Rostr. родини Clavariaceae, порядку Aphyllophorales. Його склероції проростають восени, утворюючи по 2-7 білих, ниткоподібних плодоносив до 2 см заввишки. На верхівці кожного з них формується спороносна «булава», 6-7 х 0,3-0,4 мм, у якій містяться базидії з базидіоспорами. Базидії одноклітинні, безбарвні, булавоподібні, 18-22 х 5,2-7,5 мкм. Базидіоспори теж безбарвні, одноклітинні, майже циліндричної форми, часто нерівнобічні, 10-11,5 х 3,5-4,3 мкм. Від базидіоспор відбувається зараження рослин восени.
Склероції можуть зберігатись всередині стебел, на черешках і листках уражених рослин, а також з насінням як домішка. Особливо уражуються рослини другого і третього років. У вогнищах хвороби рослини гинуть.