3. Попередники, обробіток грунту, удобрення та сівба нуту

Попередники.
У польових сівозмінах кращими попередниками нуту є озимі та просапні культури. Після нуту можна висівати ярі зернові і кукурудзу.
 
Обробіток грунту.
Основний і передпосівний обробіток ґрунту такий же, як і під інші ярі зернові і зернобобові культури. Добре реагує на ранню глибоку зяблеву оранку, під яку вносять фосфорно-калійні добрива (P60-90 Кб0-90).
 
Удобрення.
Під передпосівну культивацію вносять азотні добрива в дозі 20-30 кг/га.
 
Сівба.
Сорти.
Найбільш поширені сорти: Стоїк, Дніпровський, Красноградський 213, Колорит, Луганець, Орнамент, Смачний.
Підготовка насіння.
Для сівби використовують відсортоване насіння схожістю 90-95%. Перед сівбою насіння протруюють фундазолом (2-3 кг/т) і обробляють ризоторфіном.
Строки сівби.
Зважаючи на те, що насіння нуту при проростанні поглинає багато води і не вимагає особливого прогрівання ґрунту, сівбу його починають рано, одночасно з ранніми зерновими культурами. При пізніх строках сівби посіви нуту зріджуються, пізніше достигають, внаслідок чого врожайність зменшується.
Способи сівби.
Сіють нут широкорядним способом з шириною міжрядь 45 см. На чистих від бур'янів полях застосовують звичайний рядковий посів.
Норма висіву при широкорядному способі сівби становить 0,5-0,8 млн. схожих насінин на 1 га (100-120 кг/га), а при звичайному рядковому - 0,7-0,9 млн. (120-200 кг/га) залежно від крупності насіння.
Глибина сівби.
Насіння загортають на глибину 5 - 7 см, а при підсиханні верхнього шару ґрунту - на 8 - 10 см. Широкорядний спосіб сівби забезпечують буряковою сівалкою ССТ-12, а звичайний рядковий - зерновими сівалками СЗ-3,6, СЗП-3,6.