Біологічні особливості
Лялеманція невибаглива до тепла. Насіння починає проростати при температурі грунту 3-4°С, сходи з'являються при 5-6°С. Сходи витримують приморозки до мінус 6-8°С, а в період цвітіння рослини переносять зниження температури до -3°С.
Лялеманція відноситься до посухостійких культур. Проте за умов достатнього зволоження значно підвищує врожайність. До грунтів, як і до умов вирощування невибаглива. Потрібно підбирати чисті поля, бо в перший період росте повільно й бур'яни часто заглушують посіви. Вегетаційний період 65-90 днів, у посушливі роки 65-70 днів.
В Україні вирощують такі сорти: Високоросла 26, Донська Л-152.
Технологія вирощування
Попередники
Кращими попередниками є озимі зернові і просапні культури. Сама лялеманція маючи короткий вегетаційний період, є добрим попередником для озимих культур.
Обробіток грунту
Основний і передпосівний обробіток грунту такий як під ранні ярі культури.
Удобрення
Застосовують мінеральні добрива -N45-60Р45-60К45-60.
Сівба
Сіють переважно рядковим способом (15 см). Глибина загортання насіння - 2-3 см, на легких грунтах до 4 см. Норма висіву 18-20 кг/га. Строки сівби ранні, коли грунт на глибині 5 см прогріється до 4-5°С. Запізнення з сівбою на 10 днів призводить до різкого зменшення врожайності.
Догляд
Після сівби поле коткують і боронують.
Збирання
Насіння лялеманції при достиганні осипається.
Збирати краще прямим комбайнуванням на низькому зрізі при потемнінні насіння в нижніх чашечках. Змочене дощем насіння ослизнюється, швидко загниває. Зберігають його при вологості не більше 9%.