При створенні акціонерного товариства акції можуть бути роз­повсюджені двома шляхами:
1. Шляхом відкритої підписки (у відкритих акціонерних това­риствах).
Відкрита підписка на акції при створенні акціонерного това­риства організується засновниками. Засновники в будь-якому ви­падку зобов'язані бути держателями акцій на суму не менше 25 відсотків статутного фонду і строком не менш, як 2 роки.
Засновники відкритого акціонерного товариства (емітенти) зобов'язані опублікувати відповідно до вимог чинного законодав­ства інформацію про випуск акцій, зміст та порядок реєстрації якої встановлюються Державною комісією з цінних паперів та фондово­го ринку. Строк відкритої підписки на акції не може перевищувати шести місяців.
Особи, які бажають придбати акції, повинні внести на рахунок засновників не менше 10 відсотків вартості акцій, на які вони підписалися, після чого засновники видають їм письмове зобов'язання про продаж відповідної кількості акцій.
Після закінчення вказаного у повідомленні строку підписка припиняється. Якщо до того часу не вдалося покрити підпискою 60 відсотків акцій, акціонерне товариство вважається незаснованим. Особам, які підписалися на акції, повертаються внесені ними суми або інше майно не пізніше як через 30 днів. За невиконання цього зобов'язання засновники несуть солідарну відповідальність.
У разі, якщо підписка на акції перевищує розмір статутного фонду, засновники можуть відхиляти зайву підписку, якщо це передбачено умовами випуску. Відмова у підписці проводиться згідно з переліком передплатників з кінця переліку. У разі, якщо засновники не відхиляють зайву підписку, рішення про прийняття чи відмову зайвої підписки приймають установчі збори. При відмові засновниками або установчими зборами зайвої підписки внесені суми повертаються.
До дня скликання установчих зборів особи, які підписалися на акції, повинні внести з урахуванням попереднього внеску не менше 30 відсотків номінальної вартості акцій. На підтвердження внеску засновники видають тимчасові свідоцтва.
 
2. Шляхом розподілу всіх акцій між засновниками (у закритих акціонерних товариствах).
У випадках, коли всі акції акціонерного товариства розподіляють­ся між засновниками, вони повинні внести до дня скликання установ­чих зборів не менше 50 відсотків номінальної вартості акцій.
Акціонер у строки, встановлені установчими зборами, але не піз­ніше року після реєстрації акціонерного товариства, зобов'язаний оплатити повну вартість акцій. У разі несплати у встановлений строк акціонер, якщо інше не передбачене статутом товариства, сплачує за час прострочки 10 відсотків річних від суми простро­ченого платежу.
При несплаті протягом 3 місяців після встановленого строку платежу акціонерне товариство має право реалізувати ці акції в порядку, встановленому статутом товариства.
 
Публікація інформації про випуск акцій
Інформація про випуск акцій, що пропонуються для відкритого продажу, крім реєстрації, підлягає обов'язковому опублікуван­ню в органах преси Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України і офіційному виданні фондової біржі не менш як за 10 днів до початку передплати на ці цінні папери. Акції, облігації підпри­ємств, що пропонуються для відкритого продажу, допускаються для розміщення не раніш як через 30 днів після опублікування оголошення про їх випуск.
У разі виникнення будь-яких змін в інформації про випуск акцій підприємств, що пропонуються до відкритого продажу, емітент цінних паперів повинен опублікувати інформацію про зміни, що сталися, до закінчення 30-денного строку з дня опублікування ін­формації.
Орган реєстрації має право у разі виявлення недостовірних даних у опублікованій інформації про випуск акцій, облігацій підприємств зупинити їх розміщення до того часу, поки емітент цих пінних паперів не внесе до неї відповідних змін.
 
Забороняється випуск акцій для покриття збитків, пов'язаних і господарською діяльністю акціонерного товариства.
Акції оплачуються в гривнях, а у випадках, передбачених стату­том акціонерного товариства, також у іноземній валюті або шляхом передачі майна.
Підприємства, установи і організації можуть придбати акції за рахунок коштів, що надходять у їх розпорядження після сплати податків та процентів за банківський кредит.
Акції можуть бути видані одержувачу (покупцю) тільки після повної оплати їх вартості.
Акціонерне товариство може викуповувати в акціонера акції, що належать йому, для їх наступного перепродажу, розповсюджен­ня серед своїх працівників або анулювання. Ці акції повинні бути реалізовані або анульовані в строк не більше одного року. Протягом цього періоду розподіл прибутку, а також голосування і визначення кворуму на загальних зборах акціонерів провадиться без урахування придбаних акціонерним товариством власних акцій.
 
Виплата дивідендів по акціях
Дивіденди по акціях виплачуються один раз на рік за підсумками календарного року в порядку, передбаченому статутом акціонерного товариства, за рахунок прибутку, що залишається у його розпорядженні після сплати встановлених законодавством податків, інших платежів у бюджет та процентів за банківський кредит.

Якщо всі раніше випущені акції повністю сплачені за вартістю не нижче номінальної, акціонерне товариство має право збільшувати свій статутний фонд. Збільшення його здійснюється шляхом випуску нових акцій, обміну облігацій на акції або збільшення номінальної вартості акцій.