1. Визначення командитного товариства

Командитне товариство - це товариство, в якому разом з одним або більше учасників, які здійснюють від імені товариства підприємницьку діяльність і несуть відповідальність за зобов'язаннями товариства всім своїм майном, є один або більше учасників, відповідальність яких обмежується вкладом у майні товариства (вкладників).
Якщо у командитному товаристві беруть участь два або більше, учасників з повною відповідальністю, вони несуть солідарну відповідальність по боргах товариства.
До командитного товариства застосовуються норми законодавства, що передбачають діяльність повного товариства, але з урахуванням особливостей, викладених нижче.
Вкладник може вступати до командитного товариства шляхом внесення грошових або матеріальних вкладів.
 
Вкладники командитного товариства мають право:
-       діяти від імені командитного товариства тільки у разі наяв­ності доручення і згідно з ним;
-       вимагати першочергового повернення вкладу (ніж учасни­кам з повною відповідальністю) у випадку ліквідації това­риства;
-       вимагати подання їм річних звітів і балансів, а також забез­печення можливості перевірки правильності їх складення.
Вкладники командитного товариства повинні вносити вклади і додаткові внески у розмірі, способами і у порядку, передбаченими установчим договором.
Сукупний розмір часток вкладників не повинен перевищувати 50 відсотків майна товариства, зазначеного в установчому договорі.
На момент реєстрації командитного товариства кожний з вклад­ників повинен внести не менше 25 відсотків свого внеску.
 
Управління справами командитного товариства здійснюється тільки учасниками з повною відповідальністю. У командитному товаристві, де є тільки один учасник з повною відповідальністю, управління справами здійснюється цим учасником самостійно.
Вкладники не вправі перешкоджати діям учасників з повною відповідальністю по управлінню справами командитного товариства.
 
Відповідальність учасників командитного товариства
Якщо вкладник командитного товариства здійснює угоду від імені в інтересах товариства без відповідних повноважень, то у разі схвалення його дій командитним товариством він разом з учасни­ками з повною відповідальністю відповідає по угоді перед кредито­рами усім своїм майном, на яке відповідно до законодавства може бути звернено стягнення.
Якщо схвалення не буде одержано, вкладник відповідає перед третьою особою самостійно усім своїм майном, на яке відповідно до законодавства може бути звернено стягнення.
Вкладник командитного товариства відповідає за борги това­риства, які виникли до його вступу у товариство, перед третіми особами в тому ж порядку, як і інші вкладники.