Сівба.
Для сівби краще використовувати насіння попередніх років. Насіння повинне мати чистоту не нижче 98%, схожість - не нижче 92%. Перед сівбою або за 2-3 тижні до неї насіння протруюють байтаном (2 кг/т), вітаваксом (2-3 кг/т) та іншими препаратами з застосуванням прилиплювачів (0,5 кг/т ПВС, 0,2 кг/т NaKMu). Для підвищення стійкості до вилягання одночасно з протруюванням обробляють насіння ретардантом ТУР (3 л/т).
Озиме жито менш вимогливе до строків сівби і вони більш розтягнені, ніж у озимої пшениці. Проте, щоб запобігти переростанню і зниженню зимостійкості, його слід висівати в рекомендовані оптимальні строки для кожної зони. На Поліссі жито слід висівати у першій декаді, в Лісостепу - в другій декаді, в Степу - в другій-третій декадах вересня. Проте в кожному конкретному випадку строки сівби слід коригувати в залежності від особливостей сорту, вологості ґрунту, попередника і ін. Осінній період вегетації жита повинен складати 40-45 днів з сумою середньодобових температур 450-550°С. Сіють озиме жито звичайним рядковим способом з одночасним формуванням технологічної колії нормою висіву на Поліссі 5-6, у Лісостепу 3,5-4,5 млн зерен на 1 га. Норму висіву тетраплоїдних сортів зменшують на 0,5-1 млн зерен на 1 га.
Насіння на легких ґрунтах загортають на глибину 5 - 6 см, важких - до 3 см. При сухій погоді глибину сівби збільшують на 1-2 см.
Догляд за посівами озимого жита і боротьба з шкідниками, хворобами і бур'янами в основному такі ж, як і озимої пшениці. При цьому треба враховувати, що жито дуже пошкоджується сніговою пліснявою, кореневими гнилями, бурою іржею, злаковими мухами, озимою совкою та ін.
Для запобігання вилягання жита, посіви обробляють у фазі виходу в трубку кампозаном (3-4 л/га) або сумішшю кампозану (1,5-2 л/га) і ТУРу (3 л/га). Кампозан не слід змішувати з гербіцидами.
Збирання.
Озиме жито збирають роздільним способом і прямим комбайнуванням. До роздільного збирання приступають при настанні воскової стиглості зерна, яке має вологість 20-30%. Роздільне збирання жита дуже доцільне в зв'язку з тим, що при повній стиглості зерно схильне до обсипання. Пряме комбайнування розпочинають, коли вологість зерна знижується до 16-18%. Зібране зерно для надання йому високих товарних якостей очищають, сортують і, при необхідності, просушують.