4. Догляд за посівами та збирання сорго

Догляд за посівами.
Після сівби поле коткують кільчасто-шпоровими котками для швидкого проростання насіння. Через 3-4 дні після сівби, коли бур'яни знаходяться в фазі білої ниточки, проводять досходове боронування. По сходах, для боротьби з бур'янами, посіви боронують при з'явленні 3-4 листків на рослинах сорго. На широкорядних посівах проводять 1 -2 міжрядних розпушення. У фазі 3-4 листків, при значному забур'яненні посівів, їх обробляють гербіцидами - агрітоксом (0,7-1,7 кг/га), 2,4Д (0,5-1 кг/га) або 2М-4Х (0,5-1,1 кг/га).
 
Збирання.
Зважаючи на те, що зернове сорго стійке проти обсипання його звичайно збирають при досягненні зерном повної стиглості прямим комбайнуванням із зменшенням обертів барабана до 500-600 за 1 хвилину. Роздільно збирають сорго на зерно тільки тоді, коли вологість зерна на час збирання перевищує 20%. Сорго скошують жатками у валки і після їх просихання обмолочують зерновими комбайнами. На посівах пізньостиглих сортів слід провести десикацію за 10-14 днів до збирання. Це прискорює достигання сорго.
Віничне сорго збирають у кінці воскової стиглості зерна, зрізуючи верхню частину рослин 60-70 см завдовжки. Зерно з волотей вичісують, а вичесану сировину досушують, сортують і відправляють для виготовлення віників і щіток.
Сорго на зелений корм збирають на початку викидання рослинами волотей - поки стебла не огрубіли. Для того, щоб краще відростала отава сорго скошують з висотою зрізу 10-12 см. Для запобігання отруєння ціаністими речовинами, зелену масу згодо­вують після 3 - 4 годинного її пров'ялювання.