5. Догляд за посівами та збирання вівса

Догляд за посівами.
У посушливу весну, щоб забезпечити дружність сходів вівса, посіви обов'язково коткують кільчасто-шпоровими котками (ЗККШ-6). При утворенні кірки на посівах після дощу її руйнують легкими зубовими або голчастими боронами (БИГ-3)
Боротьбу з бур'янами проводять, головним чином, агротехнічними методами, і тільки при високій засміченості посівів застосовують гербіциди. У період кущення для знищення двосім'ядольних бур'янів посіви вівса обприскують розчинами таких гербіцидів: 2,4Д (1,5-2 кг/га), діалан (1,7-2 кг/га) та ін. Для боротьби з такими хворобами як борошниста роса та іржа посіви обробляють тілтом (0,5 л/га), байлетоном (0,6 кг/га); проти шкідників (злакові мухи, клоп-черепашка) використовують БІ-58 новий (1,5 кг/га), сумітіон (0,6-1 кг/га) та ін.
 
Збирання.
Зерно вівса достигає нерівномірно: спочатку у верхній частині волоті, потім у середній і в кінці в нижній. Щоб запобігти обсипанню найціннішого зерна, починати збирати його треба тоді, коли воно зверху волоті буде в повній, а в середині - у восковій стиглості. У зв'язку з цим ефективніше збирати овес роздільним способом, особливо високорослі та забур'янені посіви. Прямим комбайнуванням можна збирати низькорослі, зріджені та чисті посіви.