Рицина добре реагує на зрошення, яке підвищує її врожайність майже в два рази. Поливна норма при поливі по борознах становить 300-600 м3/га води. Нижня межа вологості активного шару ґрунту (0-70 см) до цвітіння повинна бути не менше 70%, під час цвітіння центральних і бічних китиць першого порядку - 75-80%, а в період наливання - достигання насіння - 65-70% НВ. У роки з посушливою весною поливання починають у фазі 4 - 5 листків, наступні - у фазі цвітіння центральних і бічних суцвіть та наливання і достигання насіння бічних китиць. У перший період поливають один раз, у другий - 2-3 і в третій -1-2 рази.
На посівах високорослих сортів, які вирощуються на ґрунтах з близьким заляганням ґрунтових вод, поливні норми зменшують в 1 , 5 -2 рази порівняно з розрахунковими.
Кращим способом поливу є дощування. При дощуванні менше витрачається води на поливи та створюється кращий водно - повітряний режим. Залежно від забезпеченості вологою рослин загальні витрати води на посівах рицини коливаються в межах 3600-4600 м3/га.
В умовах зрошення краще вирощувати ті сорти, які рано галузяться. Азотні і фосфорні добрива вносять у нормі N60-80P90-120. Калійні добрива на чорноземних ґрунтах малоефективні.
Під час сівби в рядки вносять по 0,5 ц/га гранульованих азотних і фосфорних добрив. Підживлення проводять до цвітіння одночасно з першим розпушуванням міжрядь. Для цього використовують амофос по 40-50 кг/га в перерахунку на оксид фосфору (Р2О5) . Для малогіллястих сортів рицини (ВНИИМК 165 поліпшена, Донська крупнокістна) оптимальна густота становить 40-50 тис/га рослин, а для дуже гіллястих - 20-30 тис/га. При зрошенні рицини для зменшення вітровалу проводять підгортання рослин.