3. Попередники, обробіток грунту, удобрення та сівба анісу

Попередники        
Насіння анісу довго проростає, а рослини у першій половині вегетації ростуть повільно, тому його необхідно розміщувати на чистих від бур'янів полях. Кращими попередниками є озимі зернові, просапні культури, зернобобові.
 
Обробіток грунту
Основний обробіток грунту полягає в 1-2-хлущеннях і оранці на глибину 25-27 см. Рано навесні поле культивують. Передпосівний обробіток проводять комбінованими агрегатами.
 
Удобрення
Аніс дуже реагує на внесення добрив. Фосфорні і калійні добрива (Р45-60К45-60) вносять під оранку. Азотні (N45-60) - під весняну культивацію. Якщо аніс розміщують після неудобрених попередників, дозу добрів збільшують до N90-120 Р90-120 К90-120. Органічні добрива краще застосовувати під попередник.
 
Сівба         
На добре окультурених чистих від бур'янів полях аніс сіють суцільним рядковим способом з міжряддями 15 см. На забур'янених полях перевагу має широкорядний спосіб з міжряддями 45 см.
Використовують зернові, бурякові чи овочеві сівалки. Глибина загортання насіння 2-3 см. При пересиханні верхнього шару грунту її збільшують до 3-4 см.
Норма висіву залежить від способу сівби. При широкорядному висівають 10-12 кг/га (1,8 млн./га), рядковому - 18-22 кг/га (3,4 млн./га).
Строк сівби - ранній, одночасно з ранніми зерновими культурами. Запізнення із сівбою приводить до зрідження сходів і зниження врожайності.