Спосіб сівби
При вирощуванні коноплі на зеленець (волокно), насіння і волокно - кращим способом сівби є вузькорядний (7,5 см) та рядковий (15 см). Кращі умови для росту і розвитку зеленцевої культури конопель створюються при вузькорядному способі сівби, урожайність волокна південних конопель підвищуються при цьому на 23% за рахунок рівномірнішого розміщення рослин на площі. Використовують для сівби зернові сівалки СЗУ-3,6; СЗ-3,6. Сівба льоновою сівалкою СЗЛ-3,6 з анкерними сошниками забезпечує рівномірніше загортання насіння на оптимальну глибину, одержання дружніх сходів, рівномірний розвиток рослин впродовж вегетації і ріст урожаю волокна на 1,5 ц/га.
На насіння коноплі висівають широкорядним способом з міжряддями 45 см у середній смузі і 45-70 см в південних районах. Сіють буряковими (ССТ-12В), овочевими (СО-4,2) чи зерновими сівалками з відповідним перекриттям висівних апаратів.
 
Глибина сівби
Насіння необхідно загортати при нормальній вологості не глибше 3-4 см на суглинковому та 5-6 см на супіщаному грунтах.
 
Норма висіву
Оптимальна норма висіву вузькорядним способом на зеленець 4-5 млн/га або 70-90 кг/га однодомних і 90-110 кг/га дводомних. При вирощування на волокно і насіння рекомендується висівати вузькорядним і рядковим способом 2,5-3 млн/га. Такі посіви за врожаєм насіння майже не поступаються широкорядним, проте забезпечують вищий врожай волокна кращої якості.
На насінницьких посівах еліти висівають широкорядним (45-70 см) способом 0,6-0,9 млн/га (10-15 кг/га). Насіння І репродукції сіють більше - 1,2-1,8 млн/га, II репродукції ще більше 1,8-2,4 млн/га.
 
Строки сівби
Коноплі - культура ранніх строків сівби. Сіють їх зразу ж після сівби ранніх ярих культур, коли грунт на глибині загортання насіння прогріється до 5-8°С. Ранні посіви стійкіші до конопляної блохи, краще пригнічують бур'яни, достигають на 10-15 днів швидше, більш урожайні. Крім того, збирання врожаю, замочування можна провести за кращих кліматичних умов.