4. Технологія вирощування кавуна

Попередники
Кращими попередниками для кавуна є озимі зернові, зернобобові культури, однорічні трави, багаторічні бобові трави, картопля, кукурудза. Не терпить монокультурного вирощування.
 
Обробіток грунту
Після збирання попередника поле лущать наглибину 6-8 см. Через два тижні лущать повторно на глибину 10-12 см дисковими або лемішними знаряддями. Зяблеву оранку проводять через З тижні на глибину 25-30 см. Рано навесні закривають вологу шляхом боронування. Для знищення проростаючих бур'янів і вирівнювання поверхні грунту поле два рази культивують. Розрив між передпосівним обробітком на глибину сівби і сівбою повинен бути щонайменшим - 0,5-1 година.
 
Удобрення
Внесення гною і мінеральних добрив підвищує урожайність, збільшує вміст цукру і сухих речовин у плодах. Фосфорні і калійні добрива помітно прискорюють достигання. Під зяблеву оранку вносять 15-30 т/га гною. Мінеральні добрива застосовують у нормі N60-90 P60-90 K10-60. Фосфорні і калійні добрива вносять одночасно з органічними під оранку, азотні - під весняну культивацію. Збільшення норм внесення органічних і азотних добрив, подовжує вегетаційний період, плоди пізніше достигають, можуть містити надмірну кількість нітратів.
Ефективним є також внесення в рядки при сівбі по 1 ц/га нітроамофоски (N16P16K16).
 
Сівба               
Перед сівбою насіння протруюють препаратом ТМТД (5 кг/т), або за 1-2 дні до висіву замочують у 0,1% розчині формаліну. Для підвищення енергії проростання проводять повітряно-тепловий обігрів на сонці впродовж 7-10 днів. Після цього намочують у воді кімнатної температури (18-20°С) до повного набухання і накльовування. У розчин рекомендується додати мікроелементи. Намочене насіння зразу висівають.
Сіють кавун широкорядним способом за схемами 1,4-2,1x0,7-1,4 сівалками СПЧ-6 або СУПН-8. Глибина загортання насіння 4-8 см. На важких за гранулометричним складом грунтах при високій їх вологості та ранніх строках сівби загортають на меншу глибину, на легких при пізніших строках сівби та низькій вологості - глибше. Норма висіву 2,5-4 кг/га. Орієнтовні строки сівби
-    кінець квітня - 1-2 декада травня. Ранньостиглі сорти висівають, коли грунт на глибині 10 см прогрівся до 10-12°С, середньостиглі
-    12-14°С, пізньостиглі - 14-16°С. При сівбі у непрогрітий і перезволожений грунт, а також при поверненні холодної погоди, насіння довго не сходить, посіви зріджуються.